Spotkanie z Towarzystwem Biblijnym w Polsce
Wstęp wolny  /  Inne

Spotkanie z Towarzystwem Biblijnym w Polsce

  • Wydarzenie archiwalne: 09.11.2023
Miejsce:
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w BydgoszczyBydgoszcz, Stary Rynek 24

Zapraszamy na spotkanie z Towarzystwem Biblijnym w Polsce!

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad historią i znaczeniem Pisma Świętego? Jeśli tak, to mamy dla Was wyjątkową okazję! Zapraszamy na spotkanie z Towarzystwem Biblijnym w Polsce, które odbędzie się 9 listopada o godzinie 17:00.

Towarzystwo Biblijne w Polsce to chrześcijańska organizacja międzywyznaniowa, która od października 1816 roku zajmuje się tłumaczeniem, wydawaniem, rozpowszechnianiem i promowaniem Pisma Świętego. Na tym spotkaniu opowiedzą nam o swojej długoletniej działalności oraz zaprezentują swoją bogatą ofertę wydawniczą, która może zainteresować zarówno osoby wierzące, jak i te, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z Biblią.

Po spotkaniu zapraszamy wszystkich uczestników do zwiedzenia Biblioteki Bernardyńskiej, w której znajduje się wiele interesujących wydań Pisma Świętego. To doskonała okazja, aby zgłębić wiedzę na ten temat i odkryć cenne źródła duchowej inspiracji.

Towarzystwo Biblijne w Polsce to również członek Polskiej Rady Ekumenicznej oraz Zjednoczonych Towarzystw Biblijnych, które zrzeszają 146 krajowych Towarzystw Biblijnych na całym świecie. To organizacja, która przekracza różnice wyznań i skupia się na wspólnym celu - rozpowszechnianiu Pisma Świętego.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy interesują się Biblią, historią jej tłumaczeń i wydań, oraz chcieliby poznać działalność Towarzystwa Biblijnego w Polsce. To będzie niezwykłe spotkanie pełne inspiracji i mądrości.

Spotkanie organizowane jest w ramach 42 Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej.Źródło: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy