Spotkanie z Tomaszem Raczkiem
Wstęp wolny  /  Edukacja  /  Inne

Spotkanie z Tomaszem Raczkiem

  • Wydarzenie archiwalne: 07.11.2023
Miejsce:
Książnica KopernikańskaToruń, Juliusza Słowackiego 8

7 listopada naszym gościem będzie Tomasz Raczek – dziennikarz radiowy i telewizyjny, krytyk filmowy, redaktor naczelny Magazynu Filmowego Stowarzyszenia Filmowców Polskich, autor audycji „Raczek movie” w Radiu Nowy Świat oraz wideorecenzji w serwisie YouTube.

Spotkanie odbędzie się w Książnicy Kopernikańskiej (Słowackiego 8). Początek o godz. 18.00.

Tomasz Raczek przez wiele lat wraz z Zygmuntem Kałużyńskim prowadził telewizyjny cykl filmowy Perły z lamusa. Obecnie prowadzi kinoterapię w kinach, radiu i w internecie. Wcześniej był m.in. kierownikiem literackim Zespołu Filmowego „Oko”, krytykiem tygodnika „Polityka”, redaktorem naczelnym „Playboya” oraz miesięczników „Film” i „Voyage”, kierował kanałami telewizyjnymi i radiowymi nfilmHD. Prowadził programy i audycje w Canal+, RMF FM, TOK FM, Radio Klasyka i PR2. Dziennikarz jest laureatem Wiktora, Nagrody im. Stanisława Wyspiańskiego, Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, może się pochwalić tytułem Mistrza Mowy Polskiej. Napisał kilkanaście książek o filmie i telewizji.

Wstęp jest bezpłatny.


Spotkanie dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.Źródło: Książnica Kopernikańska w Toruniu

Książnica Kopernikańska w Toruniu

ul. Słowackiego 8
87-100 Toruń
tel.: 56 622 66 42

Powiązane wydarzenia