Spotkanie z Teresą Hoppe - autorką książki o Antonim Abrahamie
Wstęp wolny  /  Dziedzictwo  /  Literatura

Spotkanie z Teresą Hoppe - autorką książki o Antonim Abrahamie

  • Wydarzenie archiwalne: 25.11.2023
Miejsce:
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w BydgoszczyBydgoszcz, Jana Kazimierza 2

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie z Teresą Hoppe, autorką książki "Antoni Abraham (1869-1923). Zarys biografii". To wydarzenie odbędzie się 25 listopada 2023 roku (sobota) o godzinie 11:00 w sali wystawowej WiMBP, znajdującej się przy ulicy Jana Kazimierza 2 w Bydgoszczy.

Spotkanie będzie prowadzone przez utalentowaną poetkę z Bydgoszczy, a jednocześnie Kaszubkę - Alinę Rzepecką.

Antoni Abraham – już za życia stał się legendą. "Nie ma Kaszëb bez Polonii, a bez Kaszëb Polści" - to słowa, którymi często posługiwał się ten wyjątkowy działacz społeczny, znanego jako Król Kaszubów.

Co warto wiedzieć o Antonim Abrahamie? Być może słyszeliście legendę o tym, jak pieszo udał się na konferencję w Wersalu. Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Bydgoszczy pragnie upamiętnić tę niezwykłą postać, która odegrała znaczącą rolę w historii Pomorza. Obchodzimy w tym roku 100. rocznicę Konferencji Pokojowej w Wersalu, na mocy której część Pomorza powróciła do Macierzy. W czerwcu upłynęła także 100. rocznica śmierci Abrahama - syna ziemi kaszubskiej, bojownika o jej polskość, związanej z wydarzeniami we Francji. Ponadto obchodzimy 150. rocznicę urodzin Króla Kaszubów. Jest to postać niezwykle istotna nie tylko dla mieszkańców Pomorza.

Wypożyczalnia Główna przygotowała specjalne gabloty, w których będzie można zobaczyć przykładowe publikacje poświęcone tej ciekawej postaci.

Wstęp na spotkanie jest wolny, więc serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa!Źródło: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy

Stary Rynek 22-24
85-034 Bydgoszcz
tel.: 52 33 99 200

Powiązane wydarzenia

20
kwietnia (sobota), godz. 11:00–13:00

678. urodziny Bydgoszczy – familijne warsztaty recyklingowe

22
kwietnia (poniedziałek)
⟶ DO 27.04

Wiosenna wymiana kwiatów – plantcrossing

22
kwietnia (poniedziałek), godz. 18:00

12. Ogólnopolski Festiwal Animacji „O!PLA”