Spotkanie z Radkiem Rakiem
Wstęp wolny  /  Literatura

Spotkanie z Radkiem Rakiem

  • Wydarzenie archiwalne: 06.12.2023
Miejsce:
Książnica KopernikańskaToruń, Juliusza Słowackiego 8

W środę, 6 grudnia, naszym gościem będzie Radek Rak, autor m.in. uhonorowanej w 2020 r. Nagrodą Nike "Baśni o wężowym sercu...". W Książnicy Kopernikańskiej zaprezentuje powieść "Agla. Aurora". To historia "o tym jak dobrzy ludzie przez przypadek budują totalitaryzm. I o tym, że odpowiedzi na nasze pytania brzmią często inaczej, niż sobie życzymy. Radek Rak przygodową opowieścią zajmująco, dowcipnie i pięknie mówi o tym, że nie trzeba być uwięzionym, by żyć w zniewoleniu".

Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00. Wstęp jest bezpłatny.

Radek Rak, laureat Nagrody Literackiej Nike 2020, Nagrody im. Jerzego Żuławskiego i Nagrody "Nowej Fantastyki" za powieść "Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli". Tytuł ten był też nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia i Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza Zajdla oraz Śląkfy za rok 2019. Lekarz weterynarii, mieszka w Krakowie. Zadebiutował powieścią "Kocham cię, Lilith" (2014). Znany jest z projektu "Legendy polskie. Allegro" realizowanego przez Powergraph i Allegro. Za drugą powieść, "Puste niebo" (2016), otrzymał Złote Wyróżnienie Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego oraz nominację do Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Afirmuje życie, ukochaną żonę, dobrą herbatę i góry.

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Dofinansowano z budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.Źródło: Książnica Kopernikańska w Toruniu