Spotkanie z Markiem Krajewskim
Wstęp wolny  /  Literatura

Spotkanie z Markiem Krajewskim

  • Wydarzenie archiwalne: 19.11.2022
Miejsce:
Książnica KopernikańskaToruń, Juliusza Słowackiego 8
Czekaliście na to spotkanie? Bo my tak. 19 listopada naszym gościem będzie Marek Krajewski. Pisarz spotka się z czytelnikami w siedzibie Książnicy Kopernikańskiej przy ul. Słowackiego 8.
W październiku ukazała się ostatnia powieść Marka Krajewskiego w bestsellerowej, kultowej serii z Eberhardem Mockiem – "Błaganie o śmierć". Ojciec chrzestny polskiego kryminału żegna się ze swoim bohaterem po 25 latach (to właśnie jesienią 1997 roku Marek Krajewski postawił ostatnią kropkę w swojej debiutanckiej powieści "Śmierć w Breslau", którą zrewolucjonizował polski rynek kryminałów).
Trzynaście powieści o Mocku, setki tysięcy czytelników, tłumaczenia na ponad dwadzieścia języków, prestiżowe nagrody (m.in. Paszport "Polityki" za godny podziwu warsztat pracy, który pozwolił wskrzesić międzywojenny Wrocław, pierwsza Nagroda Wielkiego Kalibru, Srebrny Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis") – to wszystko towarzyszyło serii o wrocławskim śledczym.
Po 25 latach mówię Eberhardowi pożegnalne Vale! (bądź zdrów, żegnaj) – napisał autor na swoim Facebooku. A wydawca dodaje: jest to pożegnanie w najlepszym stylu, a niezmiennie w planach Znaku mamy publikacje kolejnych książek Marka Krajewskiego, m.in. w cyklu o Popielskim, który właśnie doczekał się znakomitej ekranizacji. Od 25 października na vod.tvp.pl można obejrzeć serial "Erynie" w reżyserii Borysa Lankosza, z Marcinem Dorocińskim w roli Edwarda Popielskiego.
Spotkanie w Książnicy rozpocznie się o godz. 18.00. Wstęp jest bezpłatny.
Spotkanie odbędzie się w ramach zadania "Literackie przygody młodych – gry planszowe w służbie książce", które dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
W trakcie spotkania książki Marka Krajewskiego kupicie, dzięki uprzejmości księgarni Kafka i Spółka.


Źródło: Książnica Kopernikańska w Toruniu