Spotkanie z Małgorzatą Oliwią Sobczak | Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze
Wstęp wolny  /  Literatura

Spotkanie z Małgorzatą Oliwią Sobczak | Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze

  • Wydarzenie archiwalne: 13.06.2024
Miejsce:
Książnica KopernikańskaToruń, Juliusza Słowackiego 8

Jeśli nas pamięć nie myli to będzie pierwsza wizyta Małgorzaty Oliwii Sobczak w Toruniu. Wiemy też, że czekacie na spotkanie z autorką Kolorów zła: "Czerwieni", "Czerni" i "Bieli". Zatem prosimy o zanotowanie: 13 czerwca, godz. 18.00. Widzimy się w siedzibie Książnicy Kopernikańskiej przy ul. Słowackiego 8. Wstęp jest bezpłatny.

A teraz kilka słów o naszej gościni. Małgorzata Oliwia Sobczak – pisarka, z wykształcenia kulturoznawczyni i dziennikarka. Pochodzi z Trójmiasta, w którym spędziła niemal całe dotychczasowe życie. Autorka poruszających postmodernistycznej baśni dla dzieci "Mali, Boli i Królowa Mrozu", powieści obyczajowej "Ona i dom, który tańczy", bestsellerowej trylogii (sprzedano ponad 100 tys. egzemplarzy) Kolory zła ("Czerwień", "Czerń" i "Biel") oraz serii Granice ryzyka, na którą składają się trzy powieści: "Szelest", "Szum" i "Szrama".

Ogólnopolski Festiwal Premier i Debiutów Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze odbywa się dzięki dofinansowaniu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Patroni honorowi Festiwalu: Piotr Całbecki, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego; Elżbieta Piniewska, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Patroni medialni Festiwalu: Booklips, Kultura Kryminału, Kultura w Zasięgu Kujawy i Pomorze, Zbrodnia w Bibliotece, Radio GRA, Radio Eska 2, TV Toruń.

Partnerzy Festiwalu: Legimi, Teatr Muzyczny w Toruniu, Mercure Hotel Toruń Centrum, Księgarnia Kafka i Spóła, Żywe Muzeum Piernika, Program Absolwenci UMK, Bliskie spotkania, Fundacja Amicus Universitatis Nicolai Copernici.Źródło: Książnica Kopernikańska w Toruniu