Logo partnera
Wstęp wolny  /  Literatura

Spotkanie z Magdaleną Idem - autorką książki "Manekin w peniuarze".

  • Wydarzenie archiwalne: 13.04.2022
Miejsce:
Gmach główny Gdańska 4Bydgoszcz, ul. Gdańska 4
13 kwietnia zapraszamy na spotkanie autorskie z Magdaleną Idem - autorką "Manekina w peniuarze", pełnego barwnych szczegółów. To wyprawa w przeszłość i opowieść o tym, skąd czerpano pomysły i na ile oryginalna była polska moda w międzywojniu. Autorka odkrywa, kto kształtował styl ówczesnych gwiazd oraz jak trendy z wybiegów i żurnali miały się do tego, co nosili obywatele II RP.

Z cyklu „Literatura w Muzeum”. Spotkanie z Magdaleną Idem, autorką książki „Manekin w peniuarze”

„Manekin w peniuarze” to pełna barwnych szczegółów wyprawa w przeszłość i opowieść o tym, skąd czerpano pomysły i na ile oryginalna była polska moda w międzywojniu. Autorka odkrywa, kto kształtował styl ówczesnych gwiazd oraz jak trendy z wybiegów i żurnali miały się do tego, co nosili obywatele II RP. Przywołuje nazwiska – dziś już zapomniane – osób, od których zależało, co noszono w danym sezonie, ale też jak wyglądały wnętrza i styl życia. To w tym krótkim czasie między dwiema wielkimi wojnami pojawiły się zupełnie nowe fasony ubrań, a także nowatorskie podejście do prasy i reklamy. Również wówczas dostrzeżono wagę aktywności fizycznej, zdrowego żywienia i pielęgnacji. Czy zatem naprawdę nie było polskiej mody w dwudziestoleciu i rodzimą branżę stać było wyłącznie na kopiowanie Paryża?

Wstęp do muzeum – bilet specjalny 1 zł

UWAGA KONKURS!

Z okazji spotkania z Magdaleną Idem, autorką książki „Manekin w peniuarze” wraz z Wydawnictwem Czarne przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym wygrać można tę książkę.


Aby zdobyć nagrodę, należy odpowiedzieć na dwa proste pytania:

1. Czym była warszawska „Sztuka i Moda”?

2. Kim była Zofia Raczyńska-Arciszewska?


Nagrody trafią do 3 osób, które jako pierwsze prześlą poprawne odpowiedzi.

Odpowiedzi można wysyłać do 11.04.2022r. do godz. 23.59 w prywatnej wiadomości na FB Sympozjon – Muzealny Kreator Działań

Konkurs skierowany jest dla osób pełnoletnich.

Regulamin dostępny TU

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/3hrKwEzrS

Sponsorem nagród jest Wydawnictwo Czarne.

Źródło: Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy

ul. Gdańska 4
85-006 Bydgoszcz
tel.:52 52 53 555