Spotkanie z Łukaszem Cieślą i Jakubem Stachowiakiem
Wstęp wolny  /  Literatura

Spotkanie z Łukaszem Cieślą i Jakubem Stachowiakiem

  • Wydarzenie archiwalne: 16.11.2021
Miejsce:
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna Bydgoszcz, Stary Rynek 24
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy serdecznie zaprasza członków Dyskusyjnych Klubów Książki na spotkanie z Łukaszem Cieślą i Jakubem Stachowiakiem – autorami książki „Dziennikarz, który wiedział za dużo. Dlaczego Jarosław Ziętara musiał zginąć?” (premiera: 6 września 2021). Spotkanie poprowadzi Roman Laudański –  dziennikarz „Gazety Pomorskiej”.

Jarosław Ziętara – dziennikarz „Gazety Poznańskiej”, który 1 września 1992 zaginął bez śladu w drodze do pracy. Absolwent VI LO im. J.J. Śniadeckich w Bydgoszczy oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracował najpierw w radiu akademickim, potem współpracował m.in. z tygodnikiem „Wprost”, „Gazetą Wyborczą”. W 2015 r. wydawnictwo Zysk i S-ka wydało książkę „Sprawa Ziętary. Zbrodnia i klęska państwa” autorstwa dziennikarzy Krzysztofa M. Kaźmierczaka i Piotra Talagi.

Łukasz Cieśla – reporter portalu Onet, wcześniej, od 2003 r. do kwietnia 2021 r. dziennikarz „Głosu Wielkopolskiego”. Specjalizuje się w tematyce kryminalnej. Laureat nagrody im. Dariusza Fikusa za „dziennikarstwo najwyższej próby” oraz nagrody tygodnika Angora. Dwukrotnie nominowany do nagrody Grand Press w kategorii dziennikarstwo śledcze, w tym za materiał w Superwizjerze TVN o zniknięciu Jarosława Ziętary.

Jakub Stachowiak – dziennikarz telewizyjny i prasowy. Pracował m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Dzienniku”, „Polityce”, „Oko.press”. Od 2008 roku w TVN, jest reporterem śledczym w „Superwizjerze”. Siedmiokrotnie nominowany do nagrody „Grand Press” w kategoriach dziennikarstwo śledcze oraz telewizyjne i jej laureat w 2011 roku. Nominowany także m.in.  do Mediatorów, Nagrody im. Beaty Pawlak, zdobywca tytułu Gold Award 2019 na międzynarodowym festiwalu filmowym i telewizyjnym w Hamburgu.

Wstęp za okazaniem wejściówek – do odbioru od 09.11.2021, godz. 16.00 w Wypożyczalni Biblioteki Głównej, Stary Rynek 24. 

Źródło: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy