Spotkanie z Joanną Kuciel-Frydryszak: Chłopki i inne inspiracje literackie
Wstęp wolny  /  Literatura

Spotkanie z Joanną Kuciel-Frydryszak: Chłopki i inne inspiracje literackie

  • Wydarzenie archiwalne: 15.11.2023
Miejsce:
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w BydgoszczyBydgoszcz, Stary Rynek 24

Zapraszamy serdecznie na niezwykłe spotkanie, które odbędzie się 15 listopada 2023 roku o godzinie 12:00 w Bibliotece Głównej przy Starym Rynku 24 w Bydgoszczy.

Naszym gościem będzie Joanna Kuciel-Frydryszak, ceniona dziennikarka i autorka wielu znakomitych książek, która z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom literatury i Dyskusyjnych Klubów Książki.

Głównym tematem spotkania będzie jej najnowsza książka pt. Chłopki. Opowieść o naszych babkach, która zyskuje ogromną popularność w kręgach czytelników w całym podregionie bydgoskim. Premiera tej fascynującej książki miała miejsce w maju 2023 roku, a opowieść ta jest hołdem dla naszych babek, przechowujących wiele niezwykłych historii.

Joanna Kuciel-Frydryszak to absolwentka polonistyki Uniwersytetu Wrocławskiego oraz autorka znakomitych biografii, takich jak Słonimski. Heretyk na ambonie, Iłła – biografia Kazimiery Iłłakowiczówny, oraz bestsellerowa Służące do wszystkiego, która znalazła się na liście najważniejszych książek 2018 roku w dwumiesięczniku „Książki. Magazyn do czytania”.

Warto także dodać, że książka Iłła była jednym z najczęściej czytanych i omawianych tytułów w Dyskusyjnych Klubach Książki w podregionie bydgoskim. W 2019 roku autorka Joanna Kuciel-Frydryszak prowadziła warsztaty z cyklu Rozmawiając o poezji, poświęcone poezji Kazimiery Iłłakowiczówny w ramach programu DKK podregionu bydgoskiego.

Spotkanie z Joanną Kuciel-Frydryszak to wyjątkowa okazja do spotkania z utalentowaną autorką i zapoznania się z jej fascynującą twórczością literacką.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośnikowi pasjonatów książek.

 

Wstęp na to wydarzenie jest wolny, więc nie przegapcie okazji!Źródło: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy