Spotkanie z Jerzym Illgiem - przyjacielem Wisławy Szymborskiej
Wstęp wolny  /  Inne  /  Literatura

Spotkanie z Jerzym Illgiem - przyjacielem Wisławy Szymborskiej

  • Wydarzenie archiwalne: 25.09.2023
Miejsce:
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w BydgoszczyBydgoszcz, Stary Rynek 24

Z ogromną przyjemnością zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z Jerzym Illgiem, redaktorem naczelnym Społecznego Instytutu Wydawniczego ZNAK oraz wydawcą i przyjacielem wybitnej poetki Wisławy Szymborskiej. To niezwykłe wydarzenie, które poświęcone będzie pamięci i twórczości tej niezapomnianej artystki.

Data: 25 września 2023 roku (poniedziałek)
Godzina:  18:00
Miejsce:  Biblioteka Główna, Stary Rynek 24, Bydgoszcz

Jerzy Illg to filolog, krytyk literacki, wydawca i nauczyciel akademicki, który przez wiele lat był bliskim przyjacielem Wisławy Szymborskiej. Wiele niezwykłych chwil spędził w jej towarzystwie, często w otoczeniu innego wielkiego poety, Czesława Miłosza. To wyjątkowa okazja, aby usłyszeć niezwykłe opowieści i anegdoty z tego okresu.

Jerzy Illg jest również autorem wielu książek, w tym "Mój znak. O noblistach, kabaretach, przyjaźniach, książkach, kobietach," "Mój przyjaciel wiersz," "Słuch absolutny. Andrzej Szczeklik w rozmowie z Jerzym Illgiem," oraz "Rozmowy."

To spotkanie jest nie tylko okazją do poznania ciekawych historii, ale także częścią obchodów Roku Wisławy Szymborskiej, wybitnej polskiej poetki i noblistki.

Ważne informacje dotyczące wejściówek:

  • Wejściówki będą dostępne do odbioru od 18 września 2023 roku, od godz. 16:00 w Wypożyczalni Głównej, Stary Rynek 24.
  • Pierwszeństwo w odbiorze wejściówek mają członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki.
  • Wejściówki są bezpłatne, ale ilość miejsc jest ograniczona.

Zapraszamy na to wyjątkowe spotkanie, aby dowiedzieć się więcej o życiu i twórczości Wisławy Szymborskiej oraz poznać niezwykłą historię jej przyjaźni z Jerzym Illgiem.

Spotkanie organizowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.Źródło: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy