Spotkanie z autorami bestsellera
Edukacja

Spotkanie z autorami bestsellera "Archistorie"

  • Wydarzenie archiwalne: 23.11.2023
Miejsce:
Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy – Gmach główny Gdańska 4Bydgoszcz, ul. Gdańska 4

Zapraszamy na spotkanie z Natalią Szcześniak i Radosławem Gajdą – autorami bestsellera „Archistorie. Jak odkrywać przestrzeń miast?”, które odbędzie się w czwartek, 23 listopada 2023, o godz. 17.00 w siedzibie Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy przy ul. Gdańskiej 4 (sala audiowizualna). Wykład sponsorowany. Liczba uczestników ograniczona.

Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego blok wygląda jak blok, a biurowiec jak… biurowiec? Albo co sprawia, że wieżowce mogą być wysokie? Z pytaniami o budynki wokół nas często bywa tak, że ich sobie nie uświadamiamy, dopóki nie poznamy na nie odpowiedzi. Architektura towarzyszy nam codziennie – w mieszkaniu, pracy, a także w czasie wolnym. Kiedy zwiedzamy nowe miejsca, często podziwiamy lokalne budownictwo. Prawie całe życie spędzamy w budynkach, jednak co tak naprawdę o nich wiemy? Zapraszamy serdecznie mieszkańców Bydgoszczy, pasjonatów i studentów architektury, wzornictwa, urbanistyki do dyskusji na temat architektury miast.

Natalia Szcześniak i Radosław Gajda to architekci i krytycy architektury. W swoim internetowym programie „GOOD IDEA” poruszają różnorodne tematy związane z architekturą i sztuką, przyciągając przed ekrany setki tysięcy widzów. Jako jedni z pierwszych zaczęli mówić o kulturze i technice przystępnym językiem pozbawionym hermetycznego żargonu, za to pełnym pasji i profesjonalizmu. Bez względu na to, czym aktualnie się zajmują – skomplikowanymi zagadnieniami budowlanymi, wyzwaniami urbanistycznymi czy gotyckimi katedrami – pokazują, że architektura to dobry pomysł. Drugie, rozszerzone wydanie bestsellera „Archistorie. Jak odkrywać przestrzeń miast?” to jeszcze więcej opowieści ze świata architektury! Tekst został uzupełniony o aktualne tematy i wzbogacony wieloma nowymi ilustracjami.

Organizatorzy:

  • Bydgoski Ruch Miejski
  • Stowarzyszenie Architektów Rzeczpospolitej Polskiej o/Bydgoszcz
  • Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy
  • Good Idea


Źródło: Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy