Spotkanie z Anetą Jadowską
Wstęp wolny  /  Literatura

Spotkanie z Anetą Jadowską

  • Wydarzenie archiwalne: 25.05.2023
Miejsce:
Książnica KopernikańskaToruń, Juliusza Słowackiego 8
Aneta Jadowska – pisarka, autorka seryjna, fanka popkultury i kryminalistyki. Uwielbia powoływać do życia mocne i wyraziste bohaterki. I bohaterów, którzy potrafią dotrzymać im kroku. Matka Dory Wilk, Piotra "Witkaca" Duszyńskiego i Nikity. Pracoholiczka, o czym najlepiej świadczą liczby: 10 powieści (i jeden tom opowiadań) napisanych w 7 lat i wydanych w pięć, 3 serie powieściowe.

Nie interesują jej małe wyzwania – twierdzi, że skoro już spełnia swe dziecięce marzenia o pisaniu, nie ma powodu, by się ograniczać. Dzięki temu powstała sześciotomowa seria o Dorze Wilk, toruńskiej policjantce-wiedźmie. Nie lubi bezczynności i nudy - kiedy kończy pracę nad jedną książką, już obmyśla kolejne. Czyta wszystko co jej wpadnie w ręce, uwielbia seriale kryminalne i muzykę rockową. Na studiach polonistycznych wciąż słyszała, że fantastyka nie jest poważną literaturą i że nie powinna marnować na nią talentu. Na kilka lat nawet w to uwierzyła. W końcu jednak uznała, że skoro od Konwickiego woli kryminały i urban fantasy, dlaczego nie miałaby pisać książek, jakie sama lubi czytać?

Z Anetą Jadowską spotkacie się 25 maja w Książnicy Kopernikańskiej. Początek o godz. 18.00. Wstęp jest bezpłatny.

Spotkanie dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury oraz Dziedzictwa Narodowego Dofinansowano z budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Fot. Marcin Ryszard Okoniewski


Źródło: Książnica Kopernikańska w Toruniu

Książnica Kopernikańska w Toruniu

ul. Słowackiego 8
87-100 Toruń
tel.: 56 622 66 42

Powiązane wydarzenia

31
maja (środa), godz. 17:00

Mój przyjaciel Fernando

31
maja (środa), godz. 18:00

Spotkanie autorskie z Grzegorzem Dziedzicem

03
czerwca (sobota), godz. 11:00

Rodzinny piknik z SuperKopernikiem