Spotkanie autorskie z Stefanem Pastuszewskim
Wstęp wolny  /  Inne

Spotkanie autorskie z Stefanem Pastuszewskim

  • Wydarzenie archiwalne: 17.11.2023
Miejsce:
Biblioteka Śródmieście - Dworcowa 49Bydgoszcz, Dworcowa 49

Szanowni Państwo,

Mamy przyjemność zaprosić Was na spotkanie autorskie z osobowością polskiego życia publicznego, Stefaniem Pastuszewskim - politykiem, pisarzem, poetą, dziennikarzem i samorządowcem, który przez lata wnosił znaczący wkład w rozwój kultury i życia społecznego w Polsce.

Informacje o Stefanie Pastuszewskim:
- Data urodzenia: 19 sierpnia 1949 roku w Bydgoszczy.
- Wykształcenie: Stefan Pastuszewski jest absolwentem Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Bydgoszczy, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz Uniwersytetu Gdańskiego.
- Doktorat: W 2013 uzyskał stopień doktora nauk humanistycznych w zakresie historii na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Stefan Pastuszewski rozpoczął swoją karierę jako dziennikarz, pracując m.in. dla "Ilustrowanego Kuriera Polskiego" i "Wodniaka Bydgoskiego", gdzie pełnił funkcję redaktora naczelnego. Był także członkiem Stronnictwa Demokratycznego, a od 1980 roku zaangażował się w ruch "Solidarność". W trudnych czasach stanu wojennego został internowany i działał w podziemiu.

W latach 90. Stefan Pastuszewski pracował jako nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Adama Mickiewicza oraz w szkole średniej. Następnie podjął działalność samorządową, będąc radnym Bydgoszczy i przez pewien okres wiceprezydentem miasta. Pełnił również funkcję starszego inspektora w Miejskim Ośrodku Kultury.

Jako pisarz i poeta Stefan Pastuszewski jest autorem licznych dzieł literackich, w tym krótkich powieści, sztuk teatralnych, opowiadań i tomików wierszy, które tłumaczono na różne języki, takie jak bułgarski, czeski, niemiecki i ukraiński. W 1998 roku założył i przez wiele lat redagował miesięcznik literacki "Akant".

Spotkanie autorskie z Stefanem Pastuszewskim to niepowtarzalna okazja, aby poznać tę fascynującą postać i posłuchać jego opowieści o życiu, twórczości i zaangażowaniu społecznym. Będziemy mieli okazję zgłębić tajniki literatury i polityki oraz dowiedzieć się, jakie wartości kierują panem Stefanem w jego działalności.

Spotkanie będzie prowadzić pani Lucyna Siemińska, a atmosferę uświetni muzyka skrzypcami w wykonaniu artystki Swietlany Pobereżniuk.

Czekamy na Wasze liczne przybycie na to wyjątkowe spotkanie.Źródło: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy