Spotkanie autorskie z Edytą Pętkowską-Grabowską
Wstęp wolny  /  Literatura

Spotkanie autorskie z Edytą Pętkowską-Grabowską

  • Wydarzenie archiwalne: 08.11.2022
Miejsce:
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna Bydgoszcz, Stary Rynek 24
W ramach obchodów Roku Józefa Wybickiego Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na spotkanie z Edytą Pętkowską-Grabowską, autorką książki „Biografia intelektualna Józefa Wybickiego w latach 1794-1806”.
Absolwentka Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego, doktorantka na Wydziale Polonistyki UW. Pracuje nad dysertacją poświęconą Aleksandrze z Lubomirskich Potockiej i jej działalności politycznej oraz kulturalnej na przełomie XVIII i XIX wieku.
Jej zainteresowania badawcze koncentrują się wokół literatury dokumentu osobistego, związków pomiędzy polityką, sztuką i literaturą XVIII i XIX wieku oraz historii Warszawy.
W biografii Józefa Wybickiego znajdziemy związki z Bydgoszczą. Przypomina o tym m.in. pamiątkowa tablica umieszczona na ścianie głównego budynku Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy zlokalizowanego przy Starym Rynku 24
Bezpłatne wejściówki do odbioru od 03.11.2022, godz. 16.00 w Wypożyczalni Głównej, stary rynek 24 (pierwszeństwo maja członkowie dyskusyjnych klubów książki).

Źródło: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy