Spektakl taneczny „PINOKIO na MIKOŁAJA”
Wstęp wolny  /  Dla dzieci  /  Teatr / Kabaret

Spektakl taneczny „PINOKIO na MIKOŁAJA”

  • Wydarzenie archiwalne: 06.12.2023
Miejsce:
Teatr MiejskiInowrocław, pl. Klasztorny 2

W Mikołajki, 6 grudnia 2023 roku, o godz. 17.00 w Teatrze Miejskim będziemy mieć okazję przenieść się do krainy baśni i przeżywać zabawne przygody drewnianego pajacyka, który staje się prawdziwym chłopcem. Wzbogacony – o świąteczne motywy, dekoracje i postacie – spektakl taneczny „Pinokio na Mikołaja” w reżyserii Jeleny Kwiatkowskiej na motywach bajki Carla Collodiego zaprezentują tancerze sekcji taneczno-teatralnej KCK. Nie zabraknie energii i wzruszenia!

 Przypomnijmy… Pinokio potrafi mówić i ruszać się, odczuwa też radość i ludzkie słabości. Jego charakterystyczną cechą jest nos, który wydłuża się, gdy Pinokio kłamie. W prawdziwym świecie czyha na niego wiele pokus, poznaje dobro i zło, musi dokonywać wyborów oraz liczyć się z ich konsekwencjami. Pragnie być szczęśliwy za wszelką cenę i nie oglądając się na innych. Jednak z upływem czasu staje się odpowiedzialny i uczy się tego, co jest w życiu najważniejsze.

 Opowiedziana tańcem przez młodych ludzi historia znanego na całym świecie Pinokia, liczącego już 140 lat, barwność i różnorodność scenografii, kostiumy i rekwizyty, ruch sceniczny i piękne melodie z pewnością poruszą każdego widza.

Na spektakl obowiązują bezpłatne wejściówki dostępne od 27 listopada w Kujawskim Centrum Kultury (ul. Jana Kilińskiego 16) i Informacji Turystyczno-Kulturalnej (ul. Kr. Jadwigi 3).

Reżyseria, scenografia i choreografia – Jelena Kwiatkowska

Obsada – tancerze sekcji taneczno-teatralnej KCK

Tekst – Anna Kwiatkowska

Głos – Michał WitkowskiŹródło: Kujawskie Centrum Kultury w Inowrocławiu

Kujawskie Centrum Kultury

ul. Kilińskiego 16
88-100 Inowrocław
tel.: 52 357 58 67

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
⟶ stała

Wystawa Solnictwa

dzisiaj
⟶ stała

Askaukalis