Spektakl „Między płotem a kowadłem”

Spektakl „Między płotem a kowadłem”

  • Wydarzenie archiwalne: 06.11.2022
Miejsce:
Teatr MiejskiInowrocław, pl. Klasztorny 2
„Niedaleko pada jabłko od jabłoni”, „Wina ojca idzie w syna”, „Jaki ojciec, taki syn”… Wszystkie te polskie mądrości mieszczą się w kanadyjskiej komedii Norma Fostera „Między płotem a kowadłem” (Mending fences).

Harry, właściciel gospodarstwa na dalekiej prowincji, nie widział swojego syna, Drew, szesnaście lat. Przyjeżdża on właśnie do ojca z wizytą. Ta wzruszająca komedia opowiada historię dwóch mężczyzn, syna i ojca, którzy są zbyt uparci na to, żeby otworzyć swoje serca jeden na drugiego. Nie radzą sobie z okazywaniem uczuć. Rozdzieleni na lata, dziś jako dorośli mężczyźni, stają wobec siebie zupełnie bezradni, czupurni, przytłoczeni emocjami i oślim uporem, do których wstydzą się przyznać. Tworzy to mnóstwo zabawnych sytuacji. Dyskretnym przewodnikiem po obcym im świecie uczuć jest „kobieta po przejściach”, przyjaciółka i partnerka ojca, która jest właścicielką sąsiedniego gospodarstwa.

Czy uda się jej pogodzić ogień z wodą, psa z kotem…? Gęste nasycenie zabawnych dialogów i sytuacji, okraszone często pikanterią, a jednocześnie z elementami ciepła i liryzmu. Ot, jak to życie. Świetna gra aktorów. To świeży oddech w świecie sztuki zdominowanym przez sensację i farsę. Norm Foster znany jest od wielu lat polskiemu widzowi z takich sztuk jak: „Ostra jazda”, „Premiera”, „Między łóżkami”, „Old Love”, „Długi ŁYKend”, „Randka w ciemno na dwie pary”, „Przygoda z ogrodnikiem…” i kilku innych.

OBSADA (zamiennie):
GIN: Beata Olga Kowalska/***Agnieszka Wielgosz***
HARRY: ***Grzegorz Gadziomski***/Bogdan Kalus
DREW: Rafał Szatan/Kacper Sasin/Igor Obłoza/***Bartosz Obuchowicz***

kup.mobi/Inowroclaw

Źródło: Kujawskie Centrum Kultury w Inowrocławiu

Kujawskie Centrum Kultury

ul. Kilińskiego 16
88-100 Inowrocław
tel.: 52 357 58 67

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
⟶ stała

Wystawa Solnictwa

16
kwietnia (niedziela), godz. 16:00

Spektakl „Alibi od zaraz”