Śladami artystów bydgoskich
Dziedzictwo

Śladami artystów bydgoskich

  • 29
    czerwca 2024 (sobota), godz. 12:00
Miejsce:
Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy – Gmach główny Gdańska 4Bydgoszcz, ul. Gdańska 4

Śladami artystów bydgoskich – spacer tematyczny dr Barbary Chojnackiej, starszej kustoszki i kierowniczki Galerii Grafiki i Rysunku Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy, z cyklu: Sztuka w Bydgoszczy.

W przestrzeni miasta znajduje się wiele miejsc związanych z działalnością bydgoskich twórców. Niektóre z nich są znane, inne zapomniane, a po innych mijający czas zatarł wszelkie przejawy istnienia. Zapraszamy na spacer po centrum Bydgoszczy śladami bydgoskich artystów. Odwiedzimy miejsca, w których pracowali, mieszkali czy też pozostawili swoje dzieła. Poszukując świadectw ich obecności, zobaczymy m.in. realizacje Jerzego Rupniewskiego wykonane w dawnej Bibliotece Miejskiej, polichromie Henryka Nostitz-Jackowskiego zrealizowane w kościele farnym, kamienicę, w której mieszkał Stanisław Brzęczkowski i prace snycersko-rzeźbiarskie Romana Skręta w kościele Klarysek.

Wstęp: 15 zł od osoby

Liczba miejsc ograniczona. Bilety można zakupić w kasie Muzeum oraz przez InternetDecyduje kolejność zakupu biletów!!!Źródło: Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy