SIESTA W DRODZE – koncert Lucii De Carvahlo

SIESTA W DRODZE – koncert Lucii De Carvahlo

  • Wydarzenie archiwalne: 23.10.2022
Miejsce:
Teatr MiejskiInowrocław, pl. Klasztorny 2
Inowrocław przystankiem na trasie Siesty w drodze

Kto zna niedzielne audycje Radia Nowy Świat „Pora sjesty” – ten ucieszy się na wieść, że Siesta w drodze zawita do Inowrocławia! Siesta w drodze gościła światowej sławy gwiazdy, takie jak: Pat Metheny, Bobby McFerrin & Chick Corea czy Dianne Reeves. W projekcie pojawili się także: Richard Bona, Ana Moura czy Dino Di Santiago. W ciągu ostatnich lat w cyklu gościło ponad 50 artystów, a teraz w ramach cyklu w Inowrocławiu wystąpi Lucia De Carvahlo.

Lucia De Carvahlo – urodzona w Angoli, wychowana we Francji, pełnymi garściami czerpie z folkloru Brazylii i tam też, obok Paryża i Luandy, powstała jej płyta: Kuzola, co w macierzystym języku artystki znaczy: Zakochanie. Zakochana w muzyce brazylijskiej, w naturalny sposób łączyła bossa novę i rytmy karnawału z tradycją rodzinnego kraju i muzycznym wyrafinowaniem ojczyzny Debussy’ego. Eksploruje tematykę tożsamości i przynależności, nadając swoim utworom głęboki sens. Charakteryzuje się energicznym podejściem do tworzenia muzyki, pełnym profesjonalizmem oraz niesamowitym głosem.

Siesta w drodze z udziałem Lucii De Carvahlo zagości w Inowrocławskim Teatrze Miejskim 23.10.2022 r. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00.  Bilety na wydarzenie dostępne są w cenie od 80 zł: https://kckino.pl/bilet/siesta-w-drodze-koncert-lucii-de-carvahlo/

Źródło: Kujawskie Centrum Kultury w Inowrocławiu

Kujawskie Centrum Kultury

ul. Kilińskiego 16
88-100 Inowrocław
tel.: 52 357 58 67

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
⟶ stała

Wystawa Solnictwa

dzisiaj
⟶ stała

Askaukalis