Seans filmowy: Osiem gór
Film

Seans filmowy: Osiem gór

  • Wydarzenie archiwalne: 28.07.2023
Miejsce:
MCKLipno, Piłsudskiego 22
DKF ZAPRASZA do Kina Nawojka  na mocne i piękne włoskie kino: „OSIEM GÓR”
Wciągająca fabuła, przepiękne zdjęcia, rewelacyjna muzyka, znakomita obsada. Tak film „Osiem gór” oceniają recenzenci i widzowie.

Trzydziestoletni Pietro decyduje się zostawić za sobą życie dużego miasta i wyjechać w góry. Nie odnajduje się w swoim dotychczasowym, pełnym zgiełku życiu, chociaż sam nie potrafi określić czego mu brakuje. Prawdziwie wolny i szczęśliwy czuł się jedynie w dzikich Alpach, gdzie spędzał w dzieciństwie każde lato. Zaszczepiona w nim miłość do gór i odkrywania nowych ścieżek każe mu wyruszyć w świat, w którym nowe znajomości i stare przyjaźnie staną się ścieżką do odnalezienia siebie. „Osiem gór”, najnowszy film twórcy „Mojego pięknego syna”, to ekranizacja bestsellerowej powieść Paola Cognettiego. Jednak sercem opowieści jest uchwycona z wrażliwością obrazów Terrence'a Malicka relacja człowieka z przepiękną, majestatyczną i nieposkromioną naturą. Zdjęciom inspirowanym „Into the Wild” udało się oddać zarówno monumentalną, magnetyczną siłę gór, jak ich intymną stronę, gdzie kolejne kroki, milczenie, czas i właściwa miara to sposób na życie. „Osiem gór” to wyjątkowa opowieść o odkrywaniu siebie, naturze i miłości — platonicznej, ale mocniejszej niż jakakolwiek skała, na którą można by się wspiąć.
Recenzenci polecają:
„Piękniejszego filmu raczej nie znajdziecie” - Łukasz Maciejewski, Interia
„Film, który nie daje o sobie zapomnieć” - Marta Waszkiewicz, Zwierciadło
„O wszystkim co ważne w życiu. Tak naprawdę ważne” - Łukasz Adamski, TVP Kultura
„Rzadko dopiero w finale film mówi, z czym do nas przyszedł. Warto go doczekać” - Adriana Prodeus, Vogue.pl
„Reżyserski duet stawia na ten rodzaj kina, którego płomień pali się długo i powoli. To kino, które ma w sobie coś z terapeutycznej podróży” - Diana Dąbrowska, Kultura Liberalna

Źródło: Miejskie Centrum Kulturalne w Lipnie

Miejskie Centrum Kulturalne w Lipnie

ul. Piłsudskiego 22
87-600 Lipno
tel.: 54 287 24 40