Rozświetlenie iluminacji, spektakl  Pomyłka świętego Mikołaja
Wstęp wolny  /  Sztuki wizualne

Rozświetlenie iluminacji, spektakl Pomyłka świętego Mikołaja

  • Wydarzenie archiwalne: 04.12.2023
Miejsce:
Soleckie Centrum KulturySolec Kujawski, Bojowników o Wolność i Demokrację 1

Soleckie Centrum Kultury i Urząd Miejski w Solcu Kujawskim zapraszają na uroczyste rozświetlenie świątecznych iluminacji – plac przy dworcu PKP, skwer dr. Henryka Jordana, 
skąd mikołajowy korowód przemaszeruje do Soleckiego Centrum Kultury, a tam odbędzie się spektakl teatralny pt. „Pomyłka świętego Mikołaja”.

Na przedstawienie zaprasza Teatr Kultura z Warszawy. „Pomyłka świętego Mikołaja” to opowieść o przedświątecznym zamieszaniu w pracy świętego Mikołaja i jego pomocników: Śnieżynki oraz Bałwanka. Świąteczna historia nieco się komplikuje, gdy dochodzi do pomyłki Mikołaja. Kapryśna, zamożna Marcysia i uczynna, biedniejsza Marysia, w magiczny sposób zamieniają się domami. Co wyniknie z tej zamiany? Czego dziewczynki nauczą się od siebie nawzajem? Jaki plan ma święty Mikołaj? I czy to na pewno była pomyłka?

„Pomyłka świętego Mikołaja” to około 45-minutowe przedstawienie muzyczno-taneczne, w którym usłyszymy znane i lubiane piosenki świąteczne. Spektakl w zabawny sposób przekazuje wartości takie jak miłość, przyjaźń oraz bycie uczynnym. W trakcie przedstawienia Mikołaj zbiera od dzieci listy prezentów pod choinkę. 

Teatr Kultura z Warszawy – www.teatrkultura.plŹródło: Soleckie Centrum Kultury

Powiązane wydarzenia

31
maja (piątek), godz. 17:00

Ucieczka ze zwierzowersum

31
maja (piątek), godz. 19:00

Czerwone maki

07
czerwca (piątek), godz. 17:00

Moja gwiazdka