Rośliny jako źródło zdrowia i urody – wykład plenerowy
Dziedzictwo  /  Inne

Rośliny jako źródło zdrowia i urody – wykład plenerowy

  • 26
    lipca 2024 (piątek), godz. 17:00
Miejsce:
Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy – Gmach główny Gdańska 4Bydgoszcz, ul. Gdańska 4

Start: Ogród roślin leczniczych i kosmetycznych, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 9 (obok Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza)

Rośliny jako źródło zdrowia i urody – wykład plenerowy Jolanty Skibińskiej-Wróbel, kustosza byłego Muzeum Farmacji Apteki „Pod Łabędziem”.

Prelegentka opowie o leczniczych właściwościach roślin, które zapewniają nam zdrowie i urodę. Niektóre działają rozgrzewająco lub przeciwbólowo, inne łagodzą lęki i bezsenność czy chorobę lokomocyjną. Jolanta Skibińska-Wróbel oprowadzi uczestników po Ogrodzie Roślin Leczniczych i Kosmetycznych CM UMK, który zajmuje powierzchnię około 3500 m2 podzieloną na sektory. W części centralnej znajdują się rośliny zielne – jednoroczne i byliny. Wokół posadzono krzewinki, krzewy, pnącza i drzewa. W doborze blisko 200 taksonów roślin kierowano się głównie ich wykorzystaniem w lecznictwie i kosmetyce.

Uwaga: brak możliwości zakupu biletu na miejscu zbiórki. Bilety do nabycia w kasie Muzeum (ul. Gdańska 4) oraz przez Internet. Wstęp: 15 zł od osobyŹródło: Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy