RegeneracJA. Portrety Marii Znamierowskiej-Prüfferowej
Dziedzictwo

RegeneracJA. Portrety Marii Znamierowskiej-Prüfferowej

Wydarzenie w ramach Roku Kobiet Odważnych 2024. Zobacz podstronę RKO 2024
  • dzisiaj
    godz. 12:00–13:30
Miejsce:
Muzeum EtnograficzneToruń, Wały Generała Władysława Sikorskiego 19

26 maja (niedziela), w godz. 12.00–13.30 zapraszamy na spotkanie “RegeneracJA. Portrety Marii Znamierowskiej-Prüfferowej” w ramach Roku kobiet odważnych w województwie kujawsko-pomorskim.

Piętnaste spotkanie wytchnieniowe dla kobiet (16+). W maju, miesiącu urodzin założycielki Muzeum, tradycyjnie spotykamy się na wystawie dedykowanej jej postaci. Tym razem w „Saloniku prof. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej” będziemy poszukiwać licznych portretów Jubilatki. Będziemy niespiesznie i uważnie je kontemplować, odkrywać historie z nimi związane, a w ten sposób poznawać fascynującą biografię niezwykłej i odważnej Kobiety. Spotkanie będzie okazją do obejrzenia Jej wizerunku, który powstał w słynnej Firmie Portretowej S. I. Witkiewicza. Na koniec spotkania zrelaksujemy się w przestrzeni ekspozycji lub – jeśli pogoda na to pozwoli – na terenie skansenu, dla chętnych na matach i pod kocykami (prosimy o przyniesienie własnych mat).

Prowadzenie: Olga Kwiatkowska i Monika Freygant-Dzieruk.

Miejsce: wystawa stała „Salonik prof. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej”, Park Etnograficzny w Toruniu – zbiórka przy kasie Muzeum.

Bilety: normalny – 20 zł, ulgowy – 15 zł – do nabycia w kasie Muzeum lub online:

https://www.bilety24.pl/inne/1404-regeneracja-portrety-marii-106788?id=602454

Liczba miejsc ograniczona.Źródło: Muzeum Etnograficzne im. prof. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu