PyData Bydgoszcz – Meetup #25
Organizator: PyData Bydgoszcz
Partner: Młyny Rothera
Informacje od Organizatora:
Zapraszamy na dwudzieste czwarte spotkanie grupy PyData Bydgoszcz!
Plan wydarzenia:
18:00-18:10 Wstęp
18:10-18:55 Adam Maciaszek: “Od 4k do 10M w rok – o długości kontekstu w dużych modelach językowych”
18:55-19:10 Przerwa
19:10-19:55 Nikodem Tadrowski: “Klonowanie głosu i co dalej?”
19:55-20:05 Konkurs
O prelegentach:
Adam Maciaszek
Moją przygodę z danymi rozpocząłem podczas studiów magisterskich z matematyki, która od zawsze była moją pasją. Jako analityk danych dostrzegłem sposób na wykorzystanie wiedzy ze studiów w analizie danych poprzez tworzenie modeli uczenia maszynowego. Przez kolejne cztery lata realizowałem doktorat wdrożeniowy we współpracy między uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu a Grupą OLX, którego celem było wdrożenie modeli rekomendacyjnych. Ponadto od 5 lat pracuję nad tworzeniem strategii cenowej Grupy OLX z wykorzystaniem algorytmów uczenia maszynowego, kierując obecnie kilkuosobowym zespołem jako Data Science Team Leader.
Adrian Gwoździej
Inżynier uczenia maszynowego, zawodowo związany z NLP w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Współzałożyciel fundacji Speakleash. Współtwórca modelu językowego Bielik
O wykładach:
Robert Kwieciński: “Rekomendacje ofert pracy w OLX”
Wraz ze wzrostem ilości dostępnych informacji rośnie także znaczenie systemów rekomendacyjnych, których rolą jest sugerowanie użytkownikom odpowiednich treści.
Opowiem o badaniach jakie prowadziłem w ramach doktoratu wdrożeniowego dotyczących modeli rekomendacji wspólnej filtracji ofert pracy. Przedstawię opublikowany przeze mnie zbiór danych, omówię skuteczność znanych modeli rekomendacji, a także przedstawię trzy opracowane przeze mnie modele pozwalające na uzyskanie lepszych wyników.
Pokażę w jaki sposób udało mi się wdrożyć modele rekomendacyjne w serwisach OLX jednocześnie wnosząc wkład do nauki wymagany w doktoracie.
Adrian Gwoździej: “Polski model językowy Bielik”
Prezentacja będzie składała się z dwóch części, przedstawienie inicjatywy Speakleash wraz z zaprezentowaniem demo live działania modelu Bielik.
O konkursie:
W naszym tradycyjnym kahoocie do wygrania będzie bon na well-being o wartości 300 zł oraz dwie licencje na dowolny produkt JetBrains!
Uwaga: konkurs będą mogły wygrać tylko osoby, które zapiszą się na nasze spotkanie na meetup.com. Zależy nam na tym dlatego, że od liczby zapisanych będzie zależała liczba licencji, jakie będziemy w stanie zdobyć dla Was w przyszłości.
Serdecznie zapraszamy!
Zapisy: kliknij TUTAJ!
Źródło: Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera