PyData Bydgoszcz – Meetup #24
Organizator: PyData Bydgoszcz
Partner: Młyny Rothera
Informacje od Organizatora:
Zapraszamy na dwudzieste czwarte spotkanie grupy PyData Bydgoszcz!
Plan wydarzenia:
18:00-18:10 Wstęp
18:10-18:55 Adam Maciaszek: „Od 4k do 10M w rok – o długości kontekstu w dużych modelach językowych”
18:55-19:10 Przerwa
19:10-19:55 Nikodem Tadrowski: „Klonowanie głosu i co dalej?”
19:55-20:05 Konkurs
O prelegentach:
Adam Maciaszek
Pracuję jako Machine Learning Engineer w deepsense.ai. Od 8 lat zajmuję się projektami w obszarze uczenia maszynowego. W swojej karierze miałem okazję pracować nad przetwarzaniem języka naturalnego w erze „przedtransformerowej” oraz w domenie audio, współtworząc algorytmy sztucznej inteligencji w branży medycznej w poznańskim startupie StethoMe. Moja obecna rola w deepsense.ai umożliwia mi pracę w projektach z różnorodnych dziedzin, a od ponad roku moje profesjonalne zainteresowania krążą przede wszystkim wokół dużych modeli językowych. W projektach związanych z uczeniem maszynowym cenię połączenie aspektów badawczych i inżynieryjnych. Poza moimi obowiązkami w deepsense.ai dzielę się wiedzą na studiach podyplomowych na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. W czasie wolnym wspinam się, jeżdżę rowerem i chodzę po górach.
Nikodem Tadrowski
Cześć, jestem Nikodem, pracuję jako machine learning engineer w deepsense.ai od prawie 2 lat. Skończyłem studia magisterskie na kierunku mechatronika na Politechnice Bydgoskiej, Skończone przeze mnie studia nie są bezpośrednio związane z uczeniem maszynowym, jednakże temat ten często pojawia się w obszarach przemysłu 4.0 czy autonomicznych pojazdów. Aktualnie w pracy zajmuję się przetwarzaniem danych tabelarycznych w aspektach deduplikacji oraz modelowania. Nie straszny mi też frontend, ale chyba lepiej o tym nie mówić
O wykładach:
Adam Maciaszek: „Od 4k do 10M w rok – o długości kontekstu w dużych modelach językowych”
W trakcie prezentacji opowiem o tym, dlaczego modele językowe potrafią przetwarzać tekst o ograniczonej długości. Przedstawię metody, który pozwoliły na znaczne wydłużenie okna kontekstowego w trakcie ostatniego roku. Zastanowimy się też, kiedy warto korzystać z rozwiązań wykorzystujących bardzo długie okno kontekstowe modelu językowego a kiedy lepiej wykorzystać inne metody.
Nikodem Tadrowski: „Klonowanie głosu i co dalej?”
Podczas prelekcji postaram się przybliżyć dostępne metody klonowania głosu oraz późniejszego jego wykorzystania. Opowiem o ogólnodostępnych narzędziach, przeznaczonych nie tylko do zadania, jakim jest klonowanie głosu, lecz również o rozwiązaniach end-2-end, wyspecjalizowanych do konkretnego zadania TTS/Real-time VC. Uwzględnione zostaną również narzędzia darmowe OpenSource, które każdy może wykorzystać u siebie, a także te o płatnym modelu SaaS.
O konkursie:
W naszym tradycyjnym kahoocie do wygrania będą trzy pakiety gadżetów od deepsense.ai, a dla zwycięzcy również bon na well-being o wartości 300 zł!
Ponadto spośród uczestników naszego spotkania wylosujemy dwóch szczęśliwców, którzy otrzymają licencje na dowolny produkt JetBrains.
Uwaga: konkurs będą mogły wygrać tylko osoby, które zapiszą się na nasze spotkanie na meetup.com. Zależy nam na tym dlatego, że od liczby zapisanych będzie zależała liczba licencji, jakie będziemy w stanie zdobyć dla Was w przyszłości.
Serdecznie zapraszamy!
Informacje organizacyjne:
Kiedy? 4.04.2024 r., godz. 18.00-21.00
Gdzie? Spichrz Zbożowy, II piętro
Dla kogo? dla wszystkich zainteresowanych tematyką
Cena: bezpłatnie
Zapisy: kliknij TUTAJ!
Linki do wydarzenia na Facebooku: kliknij TUTAJ!
Źródło: Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera