„Przypadki doktora Bonifacego Trąbki”
Dla dzieci  /  Teatr / Kabaret

„Przypadki doktora Bonifacego Trąbki”

  • Wydarzenie archiwalne: 26.04.2022
Miejsce:
Tucholski Ośrodek KulturyTuchola, pl. Zamkowy 8
Zapraszamy dzieci w wieku od 3 roku życia do III klas szkól podstawowych na spektakl pt. „Przypadki doktora Bonifacego Trąbki” w wykonaniu Teatru Baj Pomorski. Przedstawienie odbędzie się we wtorek 26 kwietnia 2022r. o godz. 10.30 w sali widowiskowej TOK. Bilety w cenie 15zł można kupować w Tucholskim Ośrodku Kultury oraz przez portal biletyna.pl

Realizatorzy:
Autor: Anna Rumianek
Adaptacja i reżyseria: Anna Katarzyna Chudek i Mariusz Wójtowicz
Muzyka: Krzysztof Zaremba
Opracowanie plastyczne: Dariusz Żejmo
Wykonanie lalek: Anna Rumianek i pracownia teatralna „Baja Pomorskiego”

Premiera: 10.11.2012
Czas trwania: 50 min.
Od lat: 3.


Obsada:

Anna K. Chudek
Mariusz Wójtowicz
Krzysztof Zaremba

„Przypadki Doktora Bonifacego Trąbki” są próbą oswojenia dzieci z wizytą w gabinecie lekarskim. Razem z kukułką, sową z rejestracji, psem Burkiem, jeżem i innymi zwierzętami dzieci odwiedzają rozmaite gabinety lekarskie – między innymi gabinet zabiegowy, gdzie można założyć opatrunek na chorą nogę, pracownię EKG, gdzie razem z przestraszoną myszką można zobaczyć, na czym polega badanie serca, laryngologa, który zbada słuch kukułki, gabinet RTG  czy gabinet USG prowadzony przez dwa chomiki.

Dzieci mogą zobaczyć, na czym polegają poszczególne badania i jak ich działanie pomaga dbać o zdrowie. Dzięki temu wizyty u lekarza nie będą dla małych pacjentów tak stresujące i trudne.

Całość spektaklu utrzymana jest w konwencji teatru lalek, planu żywego, a także konwencji komiksowej. Opracowaniem plastycznym zajął się Dariusz Żejmo. Muzykę graną na żywo skomponował kierownik muzyczny Teatru „Baj Pomorski” –  Krzysztof Zaremba. Część lalek zaprojektowała sama autorka tekstu dr Anna Rumianek –  internista i pulmonolog, na co dzień pracująca w toruńskim Szpitalu Wojewódzkim. Pomysły na rozwiązania scenograficzne, kostiumy i lalki mieli aktorzy, którzy według wierszy autorki, napisali scenariusz i przenieśli leśne przypadki Doktora Bonifacego Trąbki na scenę.

Źródło: Tucholski Ośrodek Kultury

Tucholski Ośrodek Kultury

Plac Zamkowy 8
89-500 Tuchola
tel.:52 334 3388

Powiązane wydarzenia

04
marca (sobota), godz. 18:00

„Babski przekręt”