Przyczyny kataru według Wisławy Szymborskiej. Rzecz o wyklejankach
Literatura

Przyczyny kataru według Wisławy Szymborskiej. Rzecz o wyklejankach

  • Wydarzenie archiwalne: 10.05.2024
Miejsce:
Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy – Gmach główny Gdańska 4Bydgoszcz, ul. Gdańska 4

Przyczyny kataru według Wisławy Szymborskiej. Rzecz o wyklejankach – wykład dr. Krzysztofa Hoffmanna z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wydarzenie jest częścią cyklu O Literaturze w Muzeum. Czy poezję i pośladki łączy coś więcej niż pierwsze dwie litery tych słów? Czego nie mogą robić anioły? Który z malarzy wyćwiczył najlepsze dzióbki do selfie? Oraz oczywiście: jakie są przyczyny kataru? Wisława Szymborska nie tylko odpowiedziała na wszystkie te pytania, zadała również szereg kolejnych. Gdzie? W wyklejankach. Czyli w ironii na klej i nożyczki.

Dr Krzysztof Hoffmann – krytyk, tłumacz, adiunkt w Zakładzie Poetyki i Krytyki Literackiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, dyrektor Centrum Afirmacji Literatury UAM. W pracy badawczej skupia się na polskiej poezji współczesnej i literaturze eksperymentalnej. Pisał felietony m.in. do „Gazety Wyborczej”.

Liczba miejsc ograniczona. Bilety można zakupić w kasie Muzeum oraz przez Internet: bilety.muzeum.bydgoszcz.pl w zakładce Wydarzenia. Decyduje kolejność zakupu!

wstęp: 7 zł od osobyŹródło: Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy