Przeźrocza: „AI – halucynacje równoległe” – Warsztaty Kobasa Laksy, cz. 2
Wstęp wolny  /  Edukacja

Przeźrocza: „AI – halucynacje równoległe” – Warsztaty Kobasa Laksy, cz. 2

  • Wydarzenie archiwalne: 30.08.2024
Miejsce:
Centrum Nauki i Kultury Młyny RotheraBydgoszcz, ul. Mennica 10

Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem wydarzeń odbywających się podczas festiwalu w Młynach Rothera!

Organizator: Stowarzyszenie KolorOFFon
Partner festiwalu: Młyny Rothera

Informacje od Organizatora:

Przeźrocza Festiwal Filmowy rokrocznie od 2015 roku przedstawia nowe filmowe nurty, jednocześnie silnie odwołując się do filmowych tradycji. Tworzymy interdyscyplinarne, dynamiczne wydarzenie nastawione na aktywny odbiór widzów pod hasłem „inne spojrzenie na kino” łącząc projekcje filmowe z innymi dziedzinami sztuki. Festiwal w nowoczesnej formie wraca do filmowej przeszłości, a także poszukuje alternatywnych środków wyrazu wśród nowych twórców. Przeźrocza zapraszają mistrzów polskiego i zagranicznego kina, a jednocześnie przedstawiają najnowsze, odważne, nowonurtowe obrazy przełamujące kolejne granice sztuki filmowej.

Więcej informacji o festiwalu oraz program dostępne są TUTAJ!

Informacje od Organizatora:

Kobas Laksa – “AI – halucynacje równoległe” cz. 2 – warsztaty

Kobas Laksa – ur. w 1971 r. w Białymstoku, artysta sztuk wizualnych, reżyser, wykładowca, 2d / 3d / AI designer, pasjonat generatywnych technologii AI w dziedzinach wykorzystujących narrację wizualną i sztuczną inteligencję. Absolwent Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (malarstwo, grafika, rzeźba) i Wajda School (reżyseria, scenariusz) w Warszawie oraz PWSTiF w Łodzi na kierunku Zarządzanie Postprodukcją.

AI to potęga. Realnie zmienia świat, ale wydaje się być już nie do ogarnięcia. Jest jak góra lodowa, której widzimy jedynie wierzchołek i dryfujemy nie wiedząc nawet dokąd. Uczestnicy wydarzenia poznają nie tylko praktyczne właściwości, ale też teoretyczne podstawy działania modeli AI, rozwój narzędzi, które stanowią bazę działania popularnych aplikacji i programów. Przy okazji tworzenia moodboardów i scenariuszy wizualnych zyskają praktyczne doświadczenie z narzędziami AI 2d i 3d. AI to też anegdoty, historie, newsy, nadzieje i lęki i o tym też będziemy mówić w trakcie spotkania.

Kobas Laksa: “Moje doświadczenie w pracy projektowej to już ponad 25 lat. Od druku poprzez projekty fotograficzne i filmowe używałem coraz bardziej skomplikowanych narzędzi, które wymagały współpracy z wieloma osobami o różnym stopniu zaangażowania w projektowanie, czy ostateczną realizację. Ostatecznie przeszedłem wszystkie szczeble produkcji – od samodzielnego budowania scen i oświetlenia na żywo, reżyserowanie, po budowanie scenografii wirtualnych, produkcję i postprodukcję. AI powinno ułatwić i przyspieszyć pewne procesy, ale praca z ludźmi wydaje się być wciąż najważniejsza. Ostatecznie przecież projektujemy z myślą o innych, a nie o samych sobie. Ostatnie dwa lata poświęciłem pogłębieniu wiedzy o AI i systemach generatywnych. AI zmienia się w tempie, które można porównać do reakcji łańcuchowej bomby atomowej. Ucieka czas, który chcemy poświęcić nie tylko na pracę, ale też życie prywatne. Tysiące aplikacji, które przejrzałem, wypróbowałem i z których skorzystałem, pozwalają mi mieć pewność, że warto pewnych używać, a inne można odpuścić. Od darmowych testów po miesięczne subskrypcje ostatecznie zdecydowałem się na korzystanie z kilku, kilkunastu aplikacji. I o tym będziemy rozmawiać, ale nie tylko. Nasze spotkanie to też rodzaj wymiany, wsparcia siebie nawzajem, zdobycia pewności, że przyszłość zależy od nas i należy do nas. Hasło “AI nie odbierze ci pracy, ale ktoś kto z AI korzysta już tak” jest mocne, ale proponuję własne: Dzięki AI lepiej i głębiej zrozumiemy naturę rzeczywistości. Dzięki uwolnionej wyobraźni generowanych treści możemy śnić na żywo, a sny mogą inspirować nas do dalszych odkryć”.

Informacje organizacyjne:
Kiedy? 30.08.2024 r., godz. 13.30 – 15.30
Gdzie? Młyn, I piętro
Dla kogo? dla wszystkich
Cena: bezpłatnie
Zapisy: mailowo: rezerwacje@koloroffon.pl
Organizator: Stowarzyszenie KolorOFFon



Źródło: Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
godz. 10:00–17:30

Bydgoszcz w Questach III

24
listopada (niedziela), godz. 12:30–19:00

Bydgoska Strefa Gier bez Prądu vol. 37

25
listopada (poniedziałek), godz. 16:30–18:30

Odkryj Młyny Rothera: #1 Wystawa SOWA