ProgRockowy Akcent w Grudziądzu : The Broken Bridges / Alhena / Pale Mannequin
Muzyka i taniec

ProgRockowy Akcent w Grudziądzu : The Broken Bridges / Alhena / Pale Mannequin

  • Wydarzenie archiwalne: 22.10.2022
Miejsce:
Klub AkcentGrudziądz
Zapraszamy na jubileuszową piątą edycję festiwalu. W tym roku zawitają do Grudziądza zespoły z Warszawy i Bydgoszczy plus oczywiście występ gospodarzy czyli The Broken Bridges.
Pale Mannequin: Warszawski zespół, grający prog/art rocka. Łącząc odniesienia do klasyków z poszukiwaniem świeżych brzmień, zaprasza słuchacza w swój świat melancholii i tajemnicy.
Po dobrze przyjętym debiucie (Patterns in Parallel, 2018), w 2021 grupa wydała swój drugi album zatytułowany Colours of Continuity, skupiając się na szybszych kompozycjach i mocniejszych brzmieniach. Inspiracją dla „Colours of Continuity” jest to, jak w życiu wszystko prowadzi jedno do drugiego, a my nieustannie próbujemy to kategoryzować wraz z otaczającą nas rzeczywistością. Rzadko potrafimy zrozumieć i zinterpretować rzeczy bez dobrej perspektywy.
Alhena: Zespół powstał w 2010 roku w Bydgoszczy. W muzyce Alheny można doszukać się elementów wielu stylów muzycznych, od klimatycznego artrocka, przez rock progresywny, progmetal, po elementy metalu symfonicznego. Całości dopełnia silny, kobiecy wokal. Grupa ma na swoim koncie kilka wydawnictw w postaci jednego minialbumu zatytułowanego „Alhena” (2011), albumu „Breaking the Silence... ...by Scream” (2019), a także kilka pozycji kompilacyjnych, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Wszystkie te wydawnictwa doczekały się szeregu pozytywnych recenzji w serwisach polskich i zagranicznych (w tym w czasopiśmie Metal Hammer). W czasie swojej działalności, Alhena koncertowała u boku takich zespołów jak Tides from Nebula, Variété, Łąki Łan, Closterkeller, The Skys, Lebowski, Votum, Bright Ophidia i inne. Obecnie zespół pracuje nad materiałem na kolejną płytę, z której pojedyncze utwory prezentuje niekiedy na kolejnych koncertach.
The Broken Bridges: The Broken Bridges to zespół nawiązujący do klasycznych wzorców rocka progresywnego ujętych jednak w sposób oryginalny i nietuzinkowy. Mieszanie klasyki z różnymi specyficznymi elementami sprawia, że grupa wyróżnia się poprzez osobliwe brzmienie i kompozycje co nadaje jej charakterystyczny sound. Słychać to doskonale na wydanej 4.11.2019 przez wytwórnię Lynx Music płycie „Endless Road”. Znajdziemy na niej zarówno odniesienia brzmieniowe do klasyki gatunku jak również elementy prog -metalu, hard rocka czy flamenco. W warstwie tekstowej poruszane są przede wszystkim tematy związane z samym życiem, jego sensem, dylematami wyborów oraz oczywiście relacjami, które w nim nawiązujemy. Nad całością kompozycji oraz aranżacją czuwa lider, założyciel, kompozytor, gitarzysta oraz wokalista Marek Habryn. Obecnie zespół gra jako kwartet a pozostali muzycy mają spore doświadczenie sceniczne : Grzegorz Grzanka (instrumenty klawiszowe / akordeon ) Łukasz Dryl (bas) Sławek Kaligowski (perkusja). Muzyka The Broken Bridges to niekończąca się podróż w świat wielu muzycznych doznań, które hipnotyzują publiczność podczas koncertów. Grupa gra je z ogromnym zaangażowaniem zawsze dając z siebie maksimum energii i emocji. W obecnym okresie zespół sprawdza koncertowo nowe piosenki , które znajdą się na kolejnym albumie, którego premiera planowana jest na rok 2023…


Źródło: Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu

Powiązane wydarzenia

14
czerwca (piątek), godz. 18:00

Jarmark Spichrzowy

15
czerwca (sobota), godz. 17:00

Jarmark Spichrzowy

18
czerwca (wtorek), godz. 20:00

Koncert z okazji urodzin Miasta