Logo partnera
Film

Profesjonalne Kino Objazdowe – Idę do kina w Wąbrzeźnie: Sami swoi. Początek

  • Wydarzenie archiwalne: 16.02.2024
Miejsce:
Wąbrzeski Dom KulturyWąbrzeźno, Wolności 47

16 lutego 2024 roku Wąbrzeski Dom Kultury odwiedzi PROFESJONALNE KINO OBJAZDOWE – IDĘ DO KINA. Nie zabraknie najgorętszych tytułów tego roku!
Bilety do zakupu na stronie idę do kina lub w kasie kina w dniu przyjazdu. Telefon: 22 357 85 00 (poniedziałek–piątek, 10:00–15:00). WĄBRZESKI DOM KULTURY NIE PROWADZI SPRZEDAŻY BILETÓW.

Program: 

• godz. 11.00 – Ekipa z dżungli. Misja ratunkowa
FAMILIJNY MEGA HIT DLA WSZYSTKICH

• godz. 13.00 – Cudowny chłopak. Biały ptak
KONTYNUACJA MEGA HITU!

• godz. 15.15 – Baby boom, czyli Kogel Mogel 5
ŚWIETNA KOMEDIA!

• godz. 17.10 – KOS
DAWNO TEMU W RZECZYPOSPOLITEJ…

• godz. 19.20 – Sami swoi. Początek

KULTOWA KOMEDIA POWRACA!
Komedia, obyczajowy, 2D PL, ograniczenia wiekowe 13+, cena biletu: 20 zł normalny, 18 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny), 16 zł grupowy, czas trwania: 95 minut, zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=XSMc2Gm0hU8
Opis:  Pawlak i Kargul – bohaterowie kultowej trylogii ,,Sami swoi”, przed trafieniem na Ziemie Odzyskane byli sąsiadami we wsi na Podolu. I już wtedy było to wybuchowe sąsiedztwo… „Sami swoi. Początek” to barwna opowieść, w której drobne złośliwości przeplatają się z życiowymi kamieniami milowymi. Charakterne postaci w połączeniu z wielką historią w tle zabiorą widza w sentymentalną, ale też porywającą i pełną humoru podróż. Zupełnie nowa opowieść w reżyserii Artura Żmijewskiego o nieznanych dotąd widzom wydarzeniach z życia dwóch rodzin – Karguli i Pawlaków. Autorem scenariusza prequela, podobnie jak w przypadku słynnej trylogii, jest Andrzej Mularczyk. Oprócz Adama Bobika i Karola Dziuby na ekranie pojawią się m.in. Paulina Gałązka, Weronika Humaj, Zbigniew Zamachowski, Katarzyna Krzanowska, Mirosław Baka, Wojtek Malajkat, Anna Dymna, Janusz Chabior i Adam Ferency. Scenariusz filmu „Sami swoi. Początek” powstał na podstawie książki „Każdy żyje jak umie”, autorem jest Andrzej Mularczyk. To on napisał scenariusze do filmów, które stały się kultowymi. Inspiracją dla trylogii i jej prequela, który za chwilę wejdzie do kin, były prawdziwe wydarzenia. Pierwowzorem postaci Kazimierza Pawlaka był stryj Andrzeja Mularczyka. Nie tylko Andrzej Mularczyk jest elementem łączącym nowy film z tymi sprzed 50 lat. Drugim jest Anna Dymna.


• godz. 21.30 – Dziewczyna influencera
ŚWIETNY FILM NA WAŻNY TEMAT!Źródło: Wąbrzeski Dom Kultury

Wąbrzeski Dom Kultury

ul. Wolności 47
87-200 Wąbrzeźno
tel.: 56 688 17 27

Powiązane wydarzenia

24
lutego (sobota), godz. 12:00

Warsztaty fotografii studyjnej "Carte Blanche"

29
lutego (czwartek), godz. 17:00

„Sylwetki Wąbrzeskich Niezłomnych” 

06
marca (środa), godz. 18:00

Wystawa Bartłomieja Marchlewskiego w WDK

07
marca (czwartek), godz. 17:00

Teatrzyk dla dzieci