Popołudniowe figle psoty i żarty
Wstęp wolny  /  Dla dzieci

Popołudniowe figle psoty i żarty

  • Wydarzenie archiwalne: 01.06.2021
Miejsce:
Wojewódzki Ośrodek Animacji KulturyToruń, ul. Szpitalna 8

1 czerwca 2021 r., godz. 16.30

 
 

Podczas figlarnego popołudnia na „Teatralnym placu zabaw” psocić i żartować będziemy do woli! Może uda nam się stworzyć coś do huśtania, coś do wspinania i rozśmieszania? Wsparcie dorosłych – niezastąpione.

Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 4-6 lat na comiesięczne warsztaty teatralne. Popołudniowe figle, psoty i żarty to wspólna parateatralna, ruchowa, rozwijająca kreatywność młodych uczestników zabawa. To także aktywny, rodzinny czas spędzony na eksperymentowaniu z wyobraźnią, wyzwalaniu działań twórczych oraz poznawaniu się w nowych rolach. W bezpiecznej przestrzeni uwalniającej ekspresję i spontaniczność dzieci z uśmiechem współdziałają z opiekunami. Poprzez zabawę uczą się o otaczającym świeci. Proponowane działania wzbudzą odwagę i pomogą pokonać nieśmiałość. Będzie to inspirujący pierwszy krok w świat sztuki.

Warsztaty pedagogiczno-teatralne prowadzone są metodami aktywnymi, z wykorzystaniem różnych dziedzin sztuki oraz metod m.in. dramy, arteterapii, technik teatru wyobraźni oraz sensoplastyki.
 
Zajęcia poprowadzi Agnieszka Zakrzewska – pedagożka teatru, animatorka kultury, trenerka. Specjalistka ds. teatru w WOAK Toruń. Prowadzi autorskie cykle i pojedyncze warsztaty (również on-line) dla nauczycieli, kadr kultury oraz dla dzieci od lat 3, młodzieży i studentów, dorosłych, seniorów, grup międzypokoleniowych. Udziela konsultacji i innych form merytorycznego wsparcia grupom teatralnym i twórcom indywidualnym. Autorka i koordynatorka licznych przedsięwzięć teatralnych i wydarzeń kulturalnych. Instruktorka grup teatralnych (Scena Kobiet – kobieca grupa teatralno-rozwojowa, Teatr po pracy dla dorosłych w każdym wieku, Laboratorium teatralne dla dzieci od lat 6, grupa teatralna UTW w Toruniu). Realizuje działania wspierające lokalne społeczności. Współautorka projektów Lato w teatrze w Toruniu – instruktorka projektów w Toruniu i Strzelnie. Prowadząc warsztaty pedagogiczno-teatralne współpracowała z Teatrem im. W. Horzycy, Teatrem Baj Pomorski w Toruniu oraz ze Śląskim Teatrem Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach. Absolwentka pedagogiki teatru (IT, UW), Podyplomowych Studiów Reżyserii Teatrów Dzieci i Młodzieży (AST, Filia we Wrocławiu) oraz Policealnego Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu. W trakcie certyfikacji 23. Szkoły Trenerów Organizacji Pozarządowych w Warszawie.
 
🔥 UWAGA 🔥
🎭 spotkania bezpłatne
🎭 spotkanie odbędzie się 1 czerwca o godzinie 16.30 trwać będzie ok. 40 min.
🎭 liczba miejsc ograniczona - limit uczestników - 12 osób
🎭 obowiązuje rezerwacja miejsc przez formularz zgłoszeniowy na dole strony
🎭 na zapisy czekamy do poniedziałku 31 maja (do godz. 24.00)


Źródło: WOAK Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu

Szpitalna 8
87-100 Toruń
tel.:56 652 27 55