Pomocja książki prof. Krystyny Sulkowskiej-Tuszyńskiej
Wstęp wolny  /  Dziedzictwo  /  Literatura

Pomocja książki prof. Krystyny Sulkowskiej-Tuszyńskiej "Kościół św. Jakuba w Toruniu. Historia w ziemi zapisana"

  • Wydarzenie archiwalne: 25.05.2022
Miejsce:
Książnica KopernikańskaToruń, Juliusza Słowackiego 8
Kolejny Wieczór Toruński poświęcony książce "Kościół św. Jakuba w Toruniu. Historia w ziemi zapisana". To najnowsza publikacja prezentująca wyniki badań archeologicznych prowadzonych przy toruńskim kościele św. Jakuba. Badaniami kierowała prof. Krystyna Sulkowska-Tuszyńska z Instytutu Archeologii UMK.

W Książnicy Kopernikańskiej porozmawiamy z Panią Profesor o najważniejszych znaleziskach, a także o formułowanych na ich podstawie nowych, rewelacyjnych ustaleniach dotyczących historii kościoła i jego architektury. Ponadto poznamy tajemnice przykościelnego cmentarza i zwyczaje pogrzebowe dawnych torunian. Na spotkanie zapraszamy 25 maja. Poprowadzi je dr Michał Targowski. Początek o godz. 18.00. Wstęp jest bezpłatny.

Uwaga: wśród uczestników spotkania rozlosujemy 20 darmowych egzemplarzy książki prof. Krystyny Sulkowskiej-Tuszyńskiej "Kościół św. Jakuba. Historia w ziemi zapisana". Wydawcą publikacji jest Towarzystwo Miłośników Torunia.

Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu Wieczory Toruńskie. Organizatorami Wieczorów są: Książnicę Kopernikańską w Toruniu oraz Towarzystwo Miłośników Torunia. Wieczory Toruńskie wspiera finansowo Gmina Miasta Toruń.

Na zdjęciu: fragment XIX-wiecznej ryciny przedstawiającej kościół św. Jakuba od strony prezbiterium.

Źródło: Książnica Kopernikańska w Toruniu