Polskie zamiast Halloween: Profil białej damy!
Wstęp wolny  /  Inne

Polskie zamiast Halloween: Profil białej damy!

  • Wydarzenie archiwalne: 27.10.2023
Miejsce:
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w BydgoszczyBydgoszcz, Stary Rynek 24
Zapraszamy na niezwykły wieczór pełen tajemnic i legend! 
 
Czy jesteście gotowi na magiczną podróż przez polskie opowieści o zjawach i duchach? 🏰Przygotujcie się na wieczór tematyczny "Polskie zamiast Halloween: Profil białej damy"!
 
To wydarzenie, które przeniesie Was w świat tajemniczych opowieści opowiadanych od stuleci o duchach i zjawach krążących w polskich zamkach, pałacach i dworach. Nasz wieczór jest organizowany we współpracy z 'Fundacją Nasza Tradycja - Nasza Przyszłość', która od lat pielęgnuje nasze dziedzictwo kulturowe.
 
Tytuł naszego spotkania nawiązuje do zbioru wierszy Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej "Profil białej damy", wydanego w 1930 roku. Ta wybitna poetka podzieliła się swoimi doświadczeniami z niesamowitymi zjawiskami, co sprawia, że nasz wieczór będzie pełen magii i tajemnicy.
 
Cykl "Polskie zamiast Halloween" jest częścią Projektu Legendaria, inicjatywy realizowanej od 2016 roku przez Fundację Nasza Tradycja - Nasza Przyszłość. Naszym celem jest przekazywanie dalej fascynujących historii związanych z polskim dziedzictwem kulturowym.
 
Wieczór poprowadzą Joanna Szmytkowska i Tadeusz Oszubski, a całą atmosferę urozmaici muzyka na żywo w wykonaniu Waldemara Knade. To niezwykła okazja, aby w magicznej atmosferze odkryć tajemnicze historie związane z naszym krajem.
 
Dołączcie do nas i razem odkrywajmy polskie legendy i zjawy!Źródło: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy

Powiązane wydarzenia

24
czerwca (poniedziałek), godz. 10:00

Wakacyjny pamiętnik młodego odkrywcy

24
czerwca (poniedziałek), godz. 11:00–12:15

Wakacyjny pamiętnik młodego odkrywcy