Logo partnera
Wstęp wolny  /  Literatura

Poezja żyje! Spotkanie z poezją patronów roku 2021. Koncert Projektu 3. Piętro

  • Wydarzenie archiwalne: 19.10.2021
Miejsce:
Książnica KopernikańskaToruń, Juliusza Słowackiego 8
Poezja w Polsce nie jest obecnie popularna, a czytelnicy bibliotek i klubowicze DKK niechętnie po nią sięgają. Chcemy w atrakcyjny i nowatorski sposób pokazać, że obcowanie z poezją może być czymś interesującym. Twórczość literackich patronów 2021 roku (Norwid, Baczyński, Różewicz, Lem) przedstawi w rockowo-lirycznej oprawie muzycznej Marcin Jurzysta, doktor literaturoznawstwa, nauczyciel, animator kultury, poeta, członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Zaprezentuje również swoją twórczość, konfrontując ją z dziełami mistrzów. Wokalistę wesprze zespół 3. Piętro składający się z muzyków i kulturoznawców. Koncert zostanie poprzedzony słowem o twórczości patronów. Zapraszamy 19 października do Książnicy Kopernikańskiej. Początek koncertu o godz. 19.00. Wstęp jest bezpłatny.

Trzyosobowy projekt 3.Piętro narodził się w lipcu 2019 roku w jednej z toruńskich kamienic. Muzyczne wędrówki grupy sięgają minimalu, ambientu i sztuki eksperymentalnej w formie prowokujących improwizacji (improwokacji). Dopełnieniem i jednakowo ważną częścią każdej kompozycji jest poezja. 3. Piętro ma na swoim koncie występy podczas ważnych festiwali literackich (m.in.: Fala Poprzeczna w Gdańsku, Ogólnopolskie Spotkania Poetów Biała Lokomotywa w Łazieńcu). Muzycy gościli w Arhythmic Radio u Jerzego Mazzolla oraz podjęli 6-ciogodzinne działanie performatywne w Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu.

Wydarzenie jest organizowane w ramach piętnastolecia DKK. Dofinansowano ze środków Instytutu Książki oraz ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Źródło: Książnica Kopernikańska w Toruniu

Książnica Kopernikańska w Toruniu

ul. Słowackiego 8
87-100 Toruń
tel.:56 622 66 42