Planszówki i warsztaty plastyczne z Książnicą
Wstęp wolny  /  Dla dzieci  /  Edukacja

Planszówki i warsztaty plastyczne z Książnicą

  • Wydarzenie archiwalne: 13.11.2021
Miejsce:
Centrum Handlowe Nowe BielawyToruń, Olsztyńska 8
Jak stworzyć małe arcydzieła z filcu, papieru lub bibuły? Będzie się można o tym przekonać już 13 listopada podczas warsztatów plastycznych dla dzieci i rodziców, które w Centrum Handlowym Nowe Bielawy poprowadzi Książnica Kopernikańska. Nie zabraknie też planszówek!

Jesień nie nastraja do aktywności, gdy za oknem szaro i deszczowo. Jak nadać jej kolorów i pobudzić w sobie kreatywność? Będzie to możliwe podczas warsztatów rękodzieła dla dzieci i młodzieży, które odbędą się w Nowych Bielawach przy ul. Olsztyńskiej 8.

Atrakcje będą dostępne bezpłatnie 13.11.w godz. 10:00 – 14:00 na pasażu. Tym razem bibliotekarze z Książnicy Kopernikańskiej (filia nr 14 WBP z Rubinkowa) pokażą najmłodszym, jak własnoręcznie stworzyć małe dzieła sztuki – i to bez użycia bloków marmuru, płótna, farb i pędzli!

Dzieci poznają tajniki origami, czyli japońskiej sztuki składania papieru, z którego pod okiem pracowników biblioteki będzie można wyczarować m.in. zwierzęta, kwiaty lub samoloty. Z filcu z kolei powstaną wyjątkowe podkładki, które dzieci będą mogły wykorzystać w domu do serwowania ciepłych napojów. Nie zabraknie także atrakcji dla małych elegantek - warsztatów tworzenia z bibuły opasek na włosy oraz bukietów kwiatowychinformuje Grażyna Kujawa-Kamińska z Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu.

Wszystkie wykonane na miejscu ozdoby będzie można zabrać do domu. Książnica nie zapomniała także o fanach gier planszowych. Na tych czekać będą emocjonujące rozgrywki w rodzinnym i rówieśniczym gronie.

Jesienią nie będziemy się nudzić! To już kolejny cykl zajęć we współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną z Torunia, na które regularnie zapraszamy dzieci i młodzież z najbliższej okolicy. Planowane tym razem atrakcje spodobają się nie tylko artystycznym duszom, ale każdemu, kto chce pobudzić swoją kreatywność i rozwinąć zdolności manualne zapowiada Marta Drzewiecka, przedstawicielka Nowych Bielaw.

Źródło: Książnica Kopernikańska w Toruniu

Książnica Kopernikańska w Toruniu

ul. Słowackiego 8
87-100 Toruń
tel.:56 622 66 42

Powiązane wydarzenia

12
grudnia (poniedziałek), godz. 18:00

Śródmieście sprzed lat: miejsca i ludzie

15
grudnia (czwartek), godz. 11:00

Świąteczny kiermasz rękodzieła

15
grudnia (czwartek), godz. 17:00

Hanza nad Wisłą | Wieczór Toruński