Pisanie wniosków na działania kulturalne – jak zadbać o jakość i skuteczność
Inne

Pisanie wniosków na działania kulturalne – jak zadbać o jakość i skuteczność

  • Wydarzenie archiwalne: 12.04.2023
Miejsce:
Wojewódzki Ośrodek Animacji KulturyToruń, ul. Kościuszki 75-77

W obecnych realiach korzystanie z grantów, to często jedyna opcja, aby wdrażać nowe pomysły lub zwyczajnie realizować działalność statutową. Napisanie dobrego wniosku wymaga jednak określonej wiedzy i umiejętności z zakresu tworzenia projektów, a także znajomości pewnych drobnych trików i dobrych praktyk, które sprawią, że komisja lepiej oceni nasz wniosek.

Dla kogo? Szkolenie kierujemy do osób, które piszą wnioski, ale rzadko lub w ogóle nie udaje się im otrzymać dotacji oraz do osób, które do tej pory nie miały do czynienia z tworzeniem projektów. Korzyści:
  • dowiesz się, jak wygląda proces tworzenia projektu z naciskiem na formułowanie celów, dobór odpowiednich metod, planowanie rezultatów i efektów oraz tworzenie budżetu i harmonogramu
  • nauczysz się samodzielnie przechodzić przez proces planowania projektu na przykładzie swojego pomysłu
  • nauczysz się analizować regulaminy programów dotacyjnych tak, aby wyciągać z nich niezbędne informacje
  • nauczysz się przekształcać pomysł na projekt na wniosek dotacyjny
  • dowiesz się, jak wygląda proces oceniania wniosku z perspektywy osoby, która była członkiem komisji eksperckich oraz poznasz proste tricki przydatne przy pisaniu
Metody: Szkolenie będzie prowadzone aktywnymi metodami wg metodologii uczenia przez doświadczenie. Punktem wyjścia szkolenia będą przyniesione przez uczestników pomysły na konkretne projekty, które chcieliby zrealizować w swoich instytucjach/organizacjach. Kiedy i gdzie: 12-13 kwietnia 2023 r. , godz. 8.30-15.30 w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu, ul. Kościuszki 75-77 Opłata: 190 zł w przypadku kupna biletu do 31 marca 2023 r. 250 zł w przypadku kupna biletu od 1 kwietnia 2023 r. Zapisy: Gwarancją miejsca jest wniesie opłaty. Prowadzący: Katarzyna Pągowska – managerka kultury, trenerka, animatorka. Zastępczyni dyrektora ds. merytorycznych w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury oraz dyrektorka operacyjna Fundacji Teatr Realistyczny. Tworzy projekty i pisze wnioski dotacyjne – pozyskała ponad 2 000 000 zł w krajowych i zagranicznych konkursach grantowych. Łukasz Wudarski – historyk sztuki i bibliotekarz, pan od kultury z którą związany jest od 16 lat. Autor ponad 20 projektów dotacyjnych ze środków krajowych i unijnych (na łączną kwotę 3 000 000 zł). Zasiadał jako ekspert oceniający wnioski przy Narodowym Centrum Kultury i Gminie Miasta Toruń. Jest certyfikowanym konsultantem ds. strategii rozwoju instytucji kultury. W latach 2018-2022 dyrektor Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu. We wrześniu 2022 objął stery Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu. Prywatnie miłośnik dobrej muzyki, kina, malarstwa dawnego… i prowincjonalnych muzeów.

Źródło: WOAK Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu

Powiązane wydarzenia

02
czerwca (niedziela), godz. 10:00

Moja pierwsza odyseja kosmiczna

02
czerwca (niedziela), godz. 12:00

Moja pierwsza odyseja kosmiczna

02
czerwca (niedziela), godz. 14:00–18:00

Łączy nas (Młody) Teatr | warsztaty

06
czerwca (czwartek), godz. 17:00

Barwy natury | wernisaż grupy AKRYLE