Pisanie wniosków na działania kulturalne – jak zadbać o jakość i skuteczność I szkolenie
Edukacja

Pisanie wniosków na działania kulturalne – jak zadbać o jakość i skuteczność I szkolenie

  • Wydarzenie archiwalne: 10.01.2023
Miejsce:
Wojewódzki Ośrodek Animacji KulturyToruń, ul. Szpitalna 8
Każda osoba pracująca w kulturze wie, że początek roku to w naszej branży wyjątkowo gorący czas… pisania wniosków.   Zbliżają się terminy aplikowania do programów dotacyjnych, dzięki którym instytucje kultury i organizacje pozarządowe mogą pozyskać pieniądze na nowe projekty.
W obecnych realiach korzystanie z grantów, to często jedyna opcja, aby wdrażać nowe pomysły lub zwyczajnie realizować działalność statutową. Napisanie dobrego wniosku wymaga jednak określonej wiedzy i umiejętności z zakresu tworzenia projektów, a także znajomości pewnych drobnych trików i dobrych praktyk, które sprawią, że komisja lepiej oceni nasz wniosek.

Dla kogo?
Szkolenie kierujemy do osób, które piszą wnioski, ale rzadko lub w ogóle nie udaje się im otrzymać dotacji oraz do osób, które do tej pory nie miały do czynienia z tworzeniem projektów.

Korzyści:
dowiesz się, jak wygląda proces tworzenia projektu z naciskiem na formułowanie celów, dobór odpowiednich metod, planowanie rezultatów i efektów oraz tworzenie budżetu i harmonogramu,
nauczysz się samodzielnie przechodzić przez proces planowania projektu na przykładzie swojego pomysłu,
nauczysz się analizować regulaminy programów dotacyjnych tak, aby wyciągać z nich niezbędne informacje,
nauczysz się przekształcać pomysł na projekt na wniosek dotacyjny,
dowiesz się, jak wygląda proces oceniania wniosku z perspektywy osoby, która była członkiem komisji eksperckich oraz poznasz proste tricki przydatne przy pisaniu.

Metody:
Szkolenie będzie prowadzone aktywnymi metodami wg metodologii uczenia przez doświadczenie.
Punktem wyjścia szkolenia będą przyniesione przez uczestników pomysły na konkretne projekty, które chcieliby zrealizować w swoich instytucjach/organizacjach.

Kiedy i gdzie:
10-11 stycznia 2023 r. , godz. 8.30-15.30 w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu, ul. Szpitalna 8
Opłata:
150 zł w przypadku kupna biletu do 31 grudnia 2022 r.
200 zł w przypadku kupna biletu od 1 stycznia 2023 r.
Zapisy:
Wypełnij formularz zgłoszeniowy i kup bilet. Gwarancją miejsca jest wniesie opłaty.
___________________
Prowadzący:
Katarzyna Pągowska – managerka kultury, trenerka, animatorka. Zastępczyni dyrektora ds. merytorycznych w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury oraz dyrektorka operacyjna Fundacji Teatr Realistyczny. Tworzy projekty i pisze wnioski dotacyjne – pozyskała ponad 2 000 000 zł w krajowych i zagranicznych konkursach grantowych.
Łukasz Wudarski – historyk sztuki i bibliotekarz, pan od kultury z którą związany jest od 16 lat. Autor ponad 20 projektów dotacyjnych ze środków krajowych i unijnych (na łączną kwotę 3 000 000 zł). Zasiadał jako ekspert oceniający wnioski przy Narodowym Centrum Kultury i Gminie Miasta Toruń. Jest certyfikowanym konsultantem ds. strategii rozwoju instytucji kultury. W latach 2018-2022 dyrektor Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu. We wrześniu 2022 objął stery Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu. Prywatnie miłośnik dobrej muzyki, kina, malarstwa dawnego… i prowincjonalnych muzeów.

Źródło: WOAK Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu

Toruń ul. Kościuszki 75-77
87-100 Toruń
tel.: 603 773 74 35

Powiązane wydarzenia

01
marca (piątek), godz. 16:30

Festiwal Filmowy Szklarnia

03
marca (niedziela), godz. 18:00

Muzyka filmowa Mikołaja Trzaski

09
marca (sobota), godz. 16:00

Alternative Fashion Show