Z TEKI JACKA CYGANA
Muzyka i taniec

Z TEKI JACKA CYGANA

  • Wydarzenie archiwalne: 03.09.2021
Miejsce:
Filharmonia PomorskaBydgoszcz, Andrzeja Szwalbego 6

Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis

Piotr Salaber dyrygent, aranżacje

Kacper Kasprzak fortepian

Bartosz Haliniak saksofon

Bartosz Werachowski gitara basowa

Grzegorz Sikorski perkusja

Krzysztof Antkowiak śpiew

Emilia Hamerlik śpiew

Kacper Andrzejewski śpiew

Filip Czarnecki śpiew

Jacek Pawlewski prowadzenie


 
Piosenki Jacka Cygana w nowych aranżacjach Piotra Salabera


m.in.: Wszystkie dzieci nasze są, Przyjaciel wie, Zakazany owoc, Laleczka z saskiej porcelany, Szkolny blues


 


Bilety do nabycia na www.bilety24.pl

oraz w kasie biletowej FPUprzejmie informujemy, że zakup biletu na koncert w Filharmonii Pomorskiej jest jednoznaczny z przyjęciem do wiadomości i stosowania regulaminu pod nazwą: „Warunki uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Filharmonię Pomorską im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy podczas trwania epidemii SARS-CoV-2 COVID-19”. Niezastosowanie się do jego zapisów, szczególnie tych mówiących o konieczności zakrywania ust i nosa, skutkować może przerwaniem koncertu, wezwaniem służb porządkowych i wyproszeniem osób łamiących te zapisy oraz obciążeniem ich wszelkimi kosztami interwencji.


OBOWIĄZKOWA KARTA UCZESTNIKA KONCERTU>>


KLAUZULA COVID-19>>


REGULAMIN DLA MELOMANÓW>>


Przed każdym koncertem od Melomanów będziemy pobierać dane osobowe w postaci imienia, nazwiska oraz nr tel. kontaktowego w celu zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19. Dane udostępnione będą jedynie instytucjom uprawnionym ustawowo, w tym właściwemu państwowemu inspektorowi sanitarnemu.Koncert dla każdego słuchacza, a szczególnie młodego.


Jacek Cygan - poeta, prozaik, librecista. jeden z najpopularniejszych autorów tekstów w Polsce, wiele piosenek z jego słowami zyskało miano kultowych. Pisał także utwory dla dzieci i nastolatków, które znalazły się w repertuarze Krzysztofa Antkowiaka czy Majki Jeżowskiej. Te znane piosenki Cygana pozyskały nowe aranżacje Piotra Salabera.

Piotr Salaber - kompozytor, pianista i dyrygent, od 2013 jest profesorem nadzwyczajnym bydgoskiej Akademii Muzycznej, której jest absolwentem (dyrygentura chóralna, kompozycja i teoria muzyki). Laureat Amadeusza 2017 – nagrody kompozytorskiej Teatru Polskiego Radia oraz Honorowej Perły Polskiej Gospodarki w dziedzinie Kultury (2017).

Więcej>>   

Krzysztof Antkowiak - piosenkarz i kompozytor. występował już od dziecka. Brał udział w programie telewizyjnym Jacka Cygana „Dyskoteka pana Jacka" i w tym okresie powstała piosenka „Zakazany owoc".  Jako nastolatek zadebiutował na festiwalu w Opolu tą piosenką, która natychmiast stała się przebojem. Po sukcesie singla, płyta pod tym samym tytułem, uzyskała status złotej płyty. Próbował swoich sił jako aktor w filmie „Młode wilki 1/2". Ukończył klasę fortepianu na Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Emilia Hamerlik - laureatka wielu festiwali o zasięgu o ogólnopolskim i międzynarodowym oraz programu telewizyjnego „Szansa na sukces” z utworami Macieja Maleńczuka. Często koncertuje z zespołem „Klezmerado”, grającym muzykę żydowską. Tworzy również projekt „Reaktywacja Band” z muzykami Filharmonii Sudeckiej. Absolwentka i pracownik Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Kacper Andrzejewski - wokalista oraz aktor głosowy. Brał udział w 2. edycji programu „Bitwa na Głosy” w drużynie Moniki Kuszyńskiej. Wystąpił m.in. w Studiu Piosenki Teatru Polskiego Radia w projekcie „Jego portret” z repertuarem Włodzimierza Nahornego. Na stałe współpracuje z Big Bandem Fabryka Wełny. Absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Filip Czarnecki - wokalista i muzyk sesyjny. Laureat oraz finalista wielu konkursów i festiwali ogólnopolskich i międzynarodowych. W 2018 wraz z gitarzystą Michałem Gierkiem założył akustyczny duet Czarnecki & Gierek. Ukończył Akademię Muzyczną w Bydgoszczy.Źródło: Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy

Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy

ul. Andrzeja Szwalbego 6
85-080 Bydgoszcz
tel.:52 321 04 67

Powiązane wydarzenia

03
lutego (piątek), godz. 10:00

Orchestra4Young – otwarta próba generalna

03
lutego (piątek), godz. 19:00

Orchestra 4Young