Paweł Dobies | Po napisach
Wstęp wolny  /  Film

Paweł Dobies | Po napisach

  • Wydarzenie archiwalne: 09.04.2024
Miejsce:
WOAK – Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury (Młyn Kultury)Toruń, ul. Kościuszki 75-77

Film Pawła Dobiesa „Kim jesteśmy?” to nasza kwietniowa propozycja w ramach cyklu „Po napisach”. To debiut autora związanego z Bydgoską Kroniką Filmową.

Jak wspomina Paweł, jego przygoda z filmem poprzedzona była zamiłowaniem do fotografii. „Najpierw czarno-białej, z godzinami spędzonymi w ciemni. Kiedy możliwość kręcenia filmów trafiła „pod strzechy”, zainteresowałem się filmowaniem. Później nawet z małymi sukcesami, jednak wciąż brakowało mi porządnego warsztatu i wsparcia bardziej doświadczonych filmowców. Szczęśliwie trafiłem do Bydgoskiej Kroniki Filmowej, gdzie zrealizowałem swój pierwszy film dokumentalny. To tam dowiedziałem się, jak mało wiem i ile jeszcze pracy przede mną. Aktualnie pracuje nad drugim dokumentem, który, chce zrealizować do końca roku”.

Bohaterów filmu „Kim jesteśmy?” łączy jedna pasja – astronomia. Dzięki ich poświęceniu, wiedzy i zaangażowaniu powstało amatorskie obserwatorium astronomiczne. Budowane ich rękoma od 1997 roku. Każdy bohater jest trochę z „innego świata”. Często porusza się w sferach zupełnie niepasujących do nauk ścisłych. To wielobarwne pomieszanie charakterów jest punktem wyjścia w filmie. Pozostaje jednak zamiłowanie do astronomii i wyjątkowa lokacja, jaką jest obserwatorium, scalające obraz.

Po projekcji, a  dokładnie po napisach końcowych, wspólnie porozmawiamy z twórcą, który opowie o swojej wizji artystycznej, procesie twórczym, inspiracjach i wyzwaniach, z którymi się zmierzył. Będzie to także doskonała okazja do zadawania pytań, wymiany poglądów i pogłębienia swojej wiedzy na temat sztuki filmowej.

Jeśli jesteś twórcą filmowym i chciałbyś zaprezentować swoje dzieło, zachęcamy do kontaktu z Grzegorzem Kaźmierskim na adres e-mail: grzegorz.kazmierski@woak.pl  lub telefonicznie: 609 662 968. Szukamy projektów, które wnoszą nowe spojrzenie na sztukę filmową i reprezentują bogactwo talentów w naszym regionie. Wybrane filmy pokażemy podczas kolejnych spotkań „Po napisach”. Spotkasz się z wymagającą, ale przyjazną publicznością.

Wybrane filmy, które nie zostały zaprezentowane na I Ogólnopolskim Festiwalu Szklarnia, będą miały swoje projekcje podczas naszego cyklu „Po napisach”.Źródło: WOAK Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu

Toruń ul. Kościuszki 75-77
87-100 Toruń
tel.: 603 773 74 35

Powiązane wydarzenia

15
kwietnia (poniedziałek), godz. 16:30–20:00
⟶ DO 19.04

Intensywne warsztaty wokalne z Joanną Czajkowską

20
kwietnia (sobota), godz. 10:00–14:00

Warsztaty z emisji dla męskich głosów

20
kwietnia (sobota), godz. 18:00

Twórczy Ferment: koncert w ciemności Oli Sobczak