PAULINA LEWANDOWSKA – NIE TYLKO TANGO I PIŁKA NOŻNA: ŻYCIE I PODRÓŻE W ARGENTYŃSKIM STYLU

PAULINA LEWANDOWSKA – NIE TYLKO TANGO I PIŁKA NOŻNA: ŻYCIE I PODRÓŻE W ARGENTYŃSKIM STYLU

  • Wydarzenie archiwalne: 18.11.2022
Miejsce:
Miejska Biblioteka Publiczna w ŚwieciuŚwiecie, ul. Sienkiewicza 4
Miłość do futbolu, tango i bezkresne przestrzenie Patagonii. Większości osób Argentyna nie kojarzy się z niczym więcej. Tymczasem Argentyna naszej prelegentki to bardziej folklor niż tango, to kraj mieniący się tysiącem kolorów magicznej i mało poznanej przez turystów północy kraju.
W ostatnich latach Argentyna nagle i dość niespodziewanie stała się drugim domem Pauliny Lewandowskiej. Podobnie jak i Argentyńczycy rozpoczynała dzień od yerba mate, przy yerba mate spotykała się ze znajomymi, niedzieli nie wyobrażała sobie bez niedzielnego spotkania na mięsne uczty, czyli asado, emocjonowała się oglądając wygrany przez Argentynę finał Copa America i tańczyła chacarerę na folklorystycznych imprezach. W Świeciu opowie o najważniejszych elementach argentyńskiego stylu życia, a także o trochę gorszych aspektach mieszkania w Argentynie – kryzysach, olbrzymiej inflacji, sytuacji związanej z bezpieczeństwem i najdłuższej kwarantannie świata.
Nie może zabraknąć też podróży. Argentyna to kosmopolityczne Buenos Aires, największe wodospady w zamieszkałym przez potomków polskich imigrantów tropikalnym regionie Misiones, lodowce Patagonii czy zielone wzgórza, winnice centrum kraju i oczywiście niezwykle klimatyczna północ. Położona przy granicy z Boliwią dolina Quebrada de Humahuaca to urocze miasteczka, kolorowe góry, lokalna kultura i najbardziej tradycyjny Karnawał w kraju. Podczas pokazu przeniesiemy się do tej mniej znanej Argentyny. Poznamy również praktyczne informacje nt. kosztów życia i podróżowania po Argentynie, a także bezpieczeństwa.

PAULINA LEWANDOWSKA – latynoamerykanistka, pilot wycieczek, autorka bloga zpamietnikapodrozoholika.com. Zakochana w Ameryce Łacińskiej: w ludziach, w kulturze, w języku i w muzyce. Mieszkała m.in. w Brazylii i w Peru, a w ostatnich lat jej drugim domem stała się Argentyna. Samotnie przejechała też prawie wszystkie kraje latynoskie, zgłębiając temat różnic kulturowych między poszczególnymi krajami i regionami.

Piątek, 18 listopad 2022 , 20:00 - 21:30

Wydarzenie w ramach 6. edycji Festiwalu podróżników Piąty Ocean 2022

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu