Logo partnera
Dziedzictwo

Patriotyzm zaklęty w czcionkach

  • Wydarzenie archiwalne: 03.09.2021
Podany czas trwania wystawy nie uwzględnia dni wolnych oraz rzeczywistych godzin otwarcia. Przed wizytą w danym obiekcie prosimy o kontakt z organizatorem celem potwierdzenia dostępności ekspozycji.
Miejsce:
Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi Grudziądz, Wodna 3
Patriotyzm zaklęty w czcionkach - inicjatywa dla upamiętnienia wybitnego Polaka i grudziądzanina – Wiktora Kulerskiego.

 

3 września 2021 r. w Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu otwarta została wystawa poświęcona Wiktorowi Kulerskiemu przygotowana przez Książnicę Kopernikańską w Toruniu, we współpracy z Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu oraz Biblioteką Miejską im. Wiktora Kulerskiego w Grudziądzu.

Zapraszamy Państwa na wystawę poświęconą wybitnemu działaczowi niepodległościowemu, politykowi i wydawcy Wiktorowi Kulerskiemu. Jako bezkompromisowy orędownik idei odzyskania niepodległości oraz wydawca poczytnej „Gazety Grudziądzkiej”, wpisał się do grona osób wybitnie zasłużonych dla Grudziądza, Pomorza i całego kraju. O szacunku jakim darzyli Kulerskiego czytelnicy, niech świadczy fakt, iż przed wybuchem I wojny światowej, „Gazeta Grudziądzka” była największym polskojęzycznym wydawnictwem na świecie, po którą sięgało w owym czasie ok. 130 tysięcy stałych abonentów.

Na wystawie będzie można ujrzeć osobiste pamiątki po Wiktorze Kulerskim, zdjęcia, wydawnictwa wydrukowane w jego Zakładach Graficznych.

Źródło: Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu

Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi

ul. Wodna 3/5
86-300 Grudziądz
tel: 56 46 590 63, 56 46 590 63 w.13