Pani z puszczy – ilustracje, malarstwo Justyna Spasiuk-Palacz
Sztuki wizualne

Pani z puszczy – ilustracje, malarstwo Justyna Spasiuk-Palacz

  • Wydarzenie archiwalne: 18.04.2023
Podany czas trwania wystawy nie uwzględnia dni wolnych oraz rzeczywistych godzin otwarcia. Przed wizytą w danym obiekcie prosimy o kontakt z organizatorem celem potwierdzenia dostępności ekspozycji.
Miejsce:
Soleckie Centrum KulturySolec Kujawski, Bojowników o Wolność i Demokrację 1
Justyna Spasiuk – Palacz czyli Pani z Puszczy.

„Kiedyś wpadłam na wspaniały pomysł, że kupię sobie farby i zacznę malować …. Lisy. To był rok 2020 i początek projektu Pani z Puszczy. Do tej pory do Lisa dołączyła cała masa leśnych futrzaków, które od kilku lat są bohaterami moich ilustracji. Lis pozostał jednak największym celebrytą i z sukcesem od 2 lat jest główną twarzą a raczej ryjem kalendarza. Maluję głównie akwarelami, lubię jednak mieszać techniki i próbować nowych rzeczy.”

Tak przedstawia się autorka aktualnej wystawy w Galerii Homo Faber Soleckiego Centrum Kultury. Absolwentka Uniwersytetu Technologiczno – Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy. Na co dzień wykonuje ilustracje dla dzieci, ilustracje do książek, organizuje warsztaty akwarelowe dla kobiet. Jak tylko może odłączyć się od komputera można ją spotkać na łące kwietnej w Puszczy bądź gdzieś w podróży w nieznane swoim busem Stefanem.

Na wystawie można oglądać cały akwarelowy team współpracujący przy projekcie Pani z Puszczy, czyli: Panią Sowę, Pana Zająca, oczywiście Lisa – celebrytę oraz Wilga, Misia, Bobra i Szopa.

Wystawę można oglądać od 18 kwietnia do 25 maja. Zapraszamy!

Źródło: Soleckie Centrum Kultury

Soleckie Centrum Kultury

Generała Stefana Roweckiego Grota 1
86-050 Solec Kujawski
tel.: 52 387 01 57

Powiązane wydarzenia

03
czerwca (sobota), godz. 10:00

Warsztaty Rodzinne