Otwarcie wystawy prac – Pawła Jasińskiego
Wstęp wolny  /  Sztuki wizualne

Otwarcie wystawy prac – Pawła Jasińskiego

  • Wydarzenie archiwalne: 10.03.2022
Miejsce:
Klub AkcentGrudziądz, Wybickiego 38

PAWEŁ JASIŃSKI, artysta i projektant, urodził się w Gródku nad Dunajcem. Obecnie mieszka w Irlandii. Wystawiał swoje malarstwo w Polsce, Irlandii, na Łotwie i w Anglii.


W grudniu 2017 roku Muzeum The Hunt w Limerick zdecydowało się wystawić pracę zatytułowaną „Kobieta na Temple Bar” jako obraz miesiąca. Namalowany przez Jasińskiego portret Paula Brady został umieszczony na ścianie jednego z budynków historycznej części Dublina – Temple Bar.


Paweł Jasiński podejmuje przeróżne tematy, które interpretuje na swój własny sposób. Bardzo często używa złota, które tworzy niepowtarzalną atmosferę w jego obrazach. Jednym z jego ulubionych motywów malarskich jest kobieta, często o nadnaturalnych kształtach i rozmiarach, symbol płodności i macierzyństwa.
Jasiński prezentował swoje prace między innymi w Muzeum w Rezekne, Limerick, w Galerii The Icon Factory w Dublinie, u Prof. Bronisława Chromego w Krakowie, LA Galleria – Pall Mall oraz POSK Hammersmith w Londynie.Źródło: Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu

Centrum Kultury Teatr

ul. Teatralna 1
86-300 Grudziądz
tel.: +48564623476

Powiązane wydarzenia

06
grudnia (wtorek), godz. 10:00
⟶ DO 10.12

Jarmark św. Mikołaja