Orszak Trzech Króli w Inowrocławiu
Wstęp wolny  /  Inne

Orszak Trzech Króli w Inowrocławiu

  • Wydarzenie archiwalne: 06.01.2024
Miejsce:
Teatr MiejskiInowrocław, pl. Klasztorny 2

Inowrocław będzie jednym z kilkuset miast, w którym po raz kolejny przejdzie Orszak Trzech Króli. 6 stycznia 2024 roku (sobota) barwny korowód przemaszeruje ulicami Inowrocławia do hali widowiskowo-sportowej w asyście Orkiestry Dętej Inowrocławskich Kopalń Soli SOLINO SA, legionistów, aniołów na szczudłach i WiewiórInki.

Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.00 na skwerze Jana Pawła II wspólnym kolędowaniem z z solistami Studia Piosenki KCK. Tradycyjnie rozdawane będą kolorowe korony, śpiewniki i balony.

Z kolei w hali czekać będą kolejne atrakcje. Dla najmłodszych przygotowano animacje i warsztaty, podczas których będą mogły własnoręcznie wykonać koronę czy „tatuaż”. Niespodzianką dla dzieci będzie możliwość zobaczenia jak wygląda świat, patrząc na niego z wnętrza wielkiej bańki mydlanej. Podziw wśród milusińskich z pewnością wzbudzi pokaz alchemika. W trakcie wydarzenia udostępnione zostaną dmuchańce dla dzieci, a wszyscy chętni będą mogli bezpłatnie skorzystać z fotobudki.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 14 wystawią widowisko „Teatr cieni”, a przedszkolaki z „Muzycznej Krainy” – jasełka. Ze sceny popłyną również kolędy i pastorałki w wykonaniu inowrocławskiego Towarzystwa Śpiewu Chóru Halka. Nie zabraknie też inscenizacji walk legionów rzymskich i zdjęć przy szopce betlejemskiej.

Miasto organizuje uroczystość wspólnie z jednostkami organizacyjnymi, Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz Kujawskim Centrum Kultury, i inowrocławskimi parafiami, włączając się w ogólnopolskie obchody Święta Trzech Króli.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu!Źródło: Kujawskie Centrum Kultury w Inowrocławiu

Kujawskie Centrum Kultury

ul. Kilińskiego 16
88-100 Inowrocław
tel.: 52 357 58 67

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
⟶ stała

Wystawa Solnictwa

dzisiaj
⟶ stała

Askaukalis