12. Ogólnopolski Festiwal Animacji „O!PLA”
Wstęp wolny  /  Film

12. Ogólnopolski Festiwal Animacji „O!PLA”

  • Wydarzenie archiwalne: 25.04.2024
Miejsce:
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w BydgoszczyBydgoszcz, Stary Rynek 24

Kolejny już raz Festiwal O!PLA gościć będzie w Bydgoszczy. Kolejny raz prace oglądać będziemy na Strychu Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Zapraszamy wszystkich miłośników filmów animowanych w dniach 22–25 kwietnia do Biblioteki Głównej na Starym Rynku. Przypominamy, że to publiczność jest jedynym jurorem Festiwalu O!PLA. Głosy widzów zadecydują o zwycięstwie i zdobyciu nagrody głównej.

Liczymy na Państwa obecność. Przez tydzień będziemy spotykać się codziennie na projekcjach konkursowych, po których zbierać będziemy oddane głosy.

Realizowany od 2013 roku OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL ANIMACJI „O!PLA” (O!PLA oznacza: „O! Polska Animacja”, ale też „Oh! People Love Animation”) jest oddolną/niezależną inicjatywą D.I.Y. będącą przede wszystkim próbą odzyskania kontaktu i (od)budowania relacji pomiędzy polskim widzem (w każdym wieku!), a polską animacją autorską, a także – za sprawą projektów towarzyszących – promocją, w kraju i za granicą, jednej z najważniejszych dziedzin polskiej sztuki.

O!PLA stała się rozpoznawalną i szanowaną na całym świecie marką promującą i wspierającą polską animację, zaś zamierzony na początku cel (od)budowy relacji Artysta-Widz-Artysta jest konsekwentnie i z sukcesem realizowany.

Program festiwalu przedstawia się następująco:

22.04. – Kategoria Producencka –  czas trwania programu: 86’

23.04. – Kategoria Studencka – czas trwania programu: 69’

24.04. – Kategoria Off&Go! – czas trwania programu: 75’

25.04. – Kategoria Animowane Fraszki i Wideoklipy (program złożony z dwóch kategorii) – czas trwania programu: 63’ 

Wszystkie projekcje rozpoczynają się o godz. 18:00.

 

GŁOSOWANIE: Ocena każdego filmu w skali 1-5 punktów dokonywana jest przez każdego indywidualnie w oparciu o formularz oceny filmów online. Do formularza prowadzi KOD QR wyświetlany na koniec, i który należy zeskanować, a po ocenie filmów kliknąć PRZEŚLIJ. Z jednego urządzenia można wchodzić w link wielokrotnie. Każdy z kodów wyświetlany jest przez JEDNĄ MINUTĘ. Jeśli ktoś nie ma możliwości skanowania kodu, zawsze może pożyczyć telefon od innego widza. 

WAŻNE: ANIMOWANE FRASZKI I WIDEOKLIPY wyświetlane są w tym samym dniu, ale z osobną oceną filmów. Są więc dwa kody QR. Pierwszy, prowadzący do formularza oceny FRASZEK, pojawia się  ok. 13' po rozpoczęciu projekcji, zaś drugi (do oceny WIDEOKLIPÓW) na sam koniec. Każdy z kodów wyświetlany jest przez JEDNĄ MINUTĘ. 

 

Wstęp Wolny.

 

 

 

 

 Źródło: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy

Powiązane wydarzenia

24
czerwca (poniedziałek), godz. 10:00

Wakacyjny pamiętnik młodego odkrywcy

24
czerwca (poniedziałek), godz. 11:00–12:15

Wakacyjny pamiętnik młodego odkrywcy