Oficerska Szkoła Marynarki Wojennej i Szkoła Podchorążych Marynarki Wojennej w Toruniu w latach 1922-1938
Wstęp wolny  /  Dziedzictwo

Oficerska Szkoła Marynarki Wojennej i Szkoła Podchorążych Marynarki Wojennej w Toruniu w latach 1922-1938

  • Wydarzenie archiwalne: 02.06.2022
Miejsce:
Książnica KopernikańskaToruń, Juliusza Słowackiego 8
2 czerwca naszym gościem będzie Mariusz Borowiak, jeden z najbardziej znanych polskich pisarzy i dziennikarzy morskich. Podczas spotkania w Książnicy Kopernikańskiej opowie o pierwszej oficerskiej szkole Marynarki Wojennej w województwie pomorskim, która stała się kolebką praktycznego systemu kształcenia przyszłych kadr oficerskich Marynarki Wojennej w Odrodzonej Polsce. Prelekcja odbędzie się w ramach cyklu Wieczory Toruńskie. Początek o godz. 18.00. Wstęp jest bezpłatny.

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/797513691635155

Mariusz Borowiak: - Poruszę wiele wątków związanych z początkiem i funkcjonowaniem szkoły na przestrzeni kilkunastu lat. Wspomnę także o wyróżniających się studentach, którzy w sposób szczególny zapisali się w historii PMW.

Uwaga: podczas spotkania będzie czynne stoisko z książkami Prelegenta.

Mariusz Borowiak - autor ponad 100 książek (także w języku angielskim i rosyjskim) oraz broszur o tematyce wojenno-morskiej. Współautor haseł do słowników i encyklopedii oraz blisko 700 artykułów opublikowanych w kraju i za granicą. Prezes Stowarzyszenia Wyprawy Wrakowe. Na podstawie jego książki "Westerplatte. W obronie prawdy" powstał scenariusz do filmu fabularnego "Tajemnica Westerplatte". Był też jednym z konsultantów scenariusza filmu "Dywizjon 303. Prawdziwa historia".

Organizatorzy prelekcji: Towarzystwo Miłośników Torunia, Książnica Kopernikańska w Toruniu, Muzeum Artylerii w Toruniu - Oddział Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy.

Źródło: Książnica Kopernikańska w Toruniu