Odkrywaj z nami tajemnice Sępólna
Wstęp wolny  /  Dla dzieci  /  Dziedzictwo  /  Inne

Odkrywaj z nami tajemnice Sępólna

  • Wydarzenie archiwalne: 09.05.2024
Miejsce:
Biblioteka Publiczna w Sępólnie KrajeńskimSępólno Krajeńskie, ul. Wojska Polskiego 22
Stowarzyszenie „Trzecie Miejsce” zaprasza dzieci i młodzież z Gminy Sępólno Krajeńskie do udziału w projekcie pn. „Misia przewodniczka – Sępólna tajemnic strażniczka”. Razem z główną bohaterką książki Mariusza Niemyckiego „Pierścień Sępolenki czyli z Misią wspólnie po Sępólnie” poznawać będziemy historię naszego regionu i jego mieszkańców. W części pierwszej projektu realizowane będą trzy tematy zajęć edukacyjnych, które zorganizowane zostaną w sępoleńskiej bibliotece. Pierwsze zajęcia przeprowadzone w formie zabawy, przeznaczone będą dla grupy międzypokoleniowej (dzieci w wieku 5 – 9 lat oraz ich opiekunowie). Tematem przewodnim będzie „Historia w legendzie zaklęta” – czyli jak powstały legendy i co mówią o naszej kulturze?
Razem z uczniami szkół podstawowych poszukiwać będziemy również informacji na temat postaci czy zdarzeń fikcyjnych, autentycznych opisanych w baśniach i legendach polskich oraz naszego regionu. Dowiemy się kim byli nasi przodkowie, czym się zajmowali oraz w jaki sposób można poznać historię swojej rodziny. Dzieci będą miały także możliwość uczestniczyć w konkursie plastycznym pt. „Sępólno miasto przyszłości”. Autorzy konkursu będą mogli zilustrować rodzinne miasto w dalekiej przyszłości. Projekt przewiduje teatr dla dzieci, piknik czytelniczy, warsztaty plastyczne i wiele innych niespodzianek.

Rozpoczynamy 9 maja 2024r. o godz. 15:30 cyklem spotkań międzypokoleniowych. Zapisy na zajęcia przyjmujemy w oddziale dla dzieci sępoleńskiej biblioteki przy ul. Wojska Polskiego 22. Bliższe informacje uzyskać można pod numerem telefonu 52388 0220. Liczba miejsc ograniczona.

Projekt finansowany ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie realizowany przez Stowarzyszenie „Trzecie Miejsce” przy współpracy z Biblioteką Publiczną im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim.

Źródło: Biblioteka Publiczna w Sępólnie Krajeńskim

Powiązane wydarzenia

26
czerwca (środa), godz. 16:00

Rodzinny piknik z książką

08
lipca (poniedziałek), godz. 10:00–14:00
⟶ DO 12.07

Biuro Detektywistyczne nr 2 czas otworzyć!