<i>Obłoki nad bulwarem</i>, spotkanie z Darią Danutą Lisiecką
Wstęp wolny  /  Literatura

Obłoki nad bulwarem, spotkanie z Darią Danutą Lisiecką

  • Wydarzenie archiwalne: 11.05.2023
Miejsce:
Książnica KopernikańskaToruń, Juliusza Słowackiego 8
Daria Danuta Lisiecka, poetka, instruktorka teatralna, animatorka kultury. Laureatka konkursów teatralnych i literackich, tłumaczona na angielski, hiszpański, portugalski i ukraiński. Pomysłodawczyni i dyrektor artystyczny festiwalu literackiego Ogólnopolskie Spotkania Poetów „Biała Lokomotywa” w Łazieńcu, wsi dzieciństwa i wczesnej młodości Edwarda Stachury. Tworzy projekty teatralno-wędrowne w ramach Teatru Moich Wierszy, wzbogacone muzyką wykonywaną na żywo.
Jest autorką książek poetyckich Teatr moich wierszy (1999), mgnienia (2020) oraz prozy poetyckiej Obłoki nad bulwarem (2022). Opracowała, zredagowała i opatrzyła komentarzem publikacje: Biała Lokomotywa – festiwal literacki w Łazieńcu (2021) oraz antologię Wybrane z rozkładu jazdy (2022). Publikowała wiersze w licznych antologiach i prasie literackiej. Współpracuje z ukazującym się w Toruniu pismem kulturalnym „Menażeria” oraz stroną „Babiniec Literacki”. Od września 2022 w Radio z Qlturą prowadzi autorski magazyn o literaturze, książkach i stylach i pasji czytania „Wyczytane do białości”.

Podczas spotkania w Książnicy Kopernikańskiej zaprezentuje utwory z tomu Obłoki nad bulwarem, o którym mówi tak: „To zbiór prozy poetyckiej i opowiadań nasyconych poezją, mówiących o wędrowaniu, miłości, przyjaźni, wędrówce z teatrem i drodze życia, szacunku do tego, co w nim istotne i opierające się próbie czasu, o wydobywaniu momentów magicznych z codzienności i ich budującej sile”.

Spotkanie odbędzie się pod egidą Toruńskiego Klubu Poetów, który działa przy Książnicy Kopernikańskiej.

Wstęp jest bezpłatny.

Źródło: Książnica Kopernikańska w Toruniu

Książnica Kopernikańska w Toruniu

ul. Słowackiego 8
87-100 Toruń
tel.: 56 622 66 42

Powiązane wydarzenia

12
czerwca (poniedziałek)
⟶ DO 17.06

Kiermasz książek w Mediatece

13
czerwca (wtorek), godz. 16:30

Malujemy przyrodę... palcami