O niewidzialnej niepełnosprawności | Śniadanie czwartkowe
Muzyka i taniec

O niewidzialnej niepełnosprawności | Śniadanie czwartkowe

  • Wydarzenie archiwalne: 08.02.2024
Miejsce:
WOAK – Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury (Młyn Kultury)Toruń, ul. Kościuszki 75-77

Zapraszamy Was serdecznie na kolejne śniadanie czwartkowe, które kierujemy do osób z sektora kreatywnego, marketingu oraz szeroko pojętej branży artystycznej z województwa kujawsko-pomorskiego. Spotkanie ma formę otwartej dyskusji, w której każdy uczestnik ma równy głos.

Podczas lutowego śniadania chcemy porozmawiać o niewidzialnych niepełnosprawnościach. Trudnych do dostrzeżenia przez otoczenie i przez to często niezrozumiałych, ale istotnie wpływających na życie osób, które ich doświadczają. W Polsce mieszka aż 7 milionów osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Znaczna ich część to osoby z niewidocznymi niepełnosprawnościami. Wynikają one między innymi z chorób przewlekłych, zaburzeń neurorozwojowych, skutków leczenia, wypadków i wielu innych przyczyn.

Jakich wyzwań najczęściej doświadczają osoby z niewidocznymi niepełnosprawnościami w życiu codziennym? Jak je wesprzeć? Jak z nimi rozmawiać? Dlaczego często spotykają się z niezrozumieniem? Na te pytania pomoże nam odpowiedzieć Monika Łada – prezeska http://StwardnienieRozsiane.info z projektu „(Nie)widzialni”, która przybliży nam temat osób z różnymi potrzebami w kulturze.

Formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/jX48VqxKN2EPucgWA

Partnerem wydarzenia jest http://stwardnienierozsiane.info/ z projektu „(Nie)widzialni”.Źródło: WOAK Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu

Toruń ul. Kościuszki 75-77
87-100 Toruń
tel.: 603 773 74 35

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
godz. 10:00–15:00
⟶ DO 23.02

Półkolonie teatralno-muzyczne dla młodzieży 12-15 lat

01
marca (piątek), godz. 16:30

Festiwal Filmowy Szklarnia