O kawie, przy kawie, słów kilka - spotkanie związane z wystawą "Kawa czy herbata..."
Dziedzictwo  /  Inne

O kawie, przy kawie, słów kilka - spotkanie związane z wystawą "Kawa czy herbata..."

  • Wydarzenie archiwalne: 09.02.2024
Miejsce:
Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi Grudziądz, ul. Spichrzowa 17

Piątek w Muzeum, 9 lutego 2024 r. o godzinie 17.00, to wykład Magdaleny Kalbarczyk i Ilony Sulik-Kurowskiej pt. „O kawie, przy kawie, słów kilka” nawiązujący do wystawy „Kawa czy herbata?” (spotkanie rozpoczyna się na wystawie, ul. Spichrzowa 17, wykład – ul. Spichrzowa 33-35, Muzeum Handlu Wiślanego, oddział Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu). 

Wstęp na podstawie wejściówek w cenie 7,00 zł – dostępnych od dnia 1 lutego 2024 w Kasach Muzeum (ul. Wodna 3/5 oraz ul. Spichrzowa 33-35). 

Zapraszamy na spotkanie pachnące niepowtarzalnym aromatem kawy i wprowadzające w świat tego popularnego napoju. Nasze spotkanie, towarzyszące wystawie „Kawa czy herbata? Archeologiczne świadectwa konsumpcji napojów w dawnym Gdańsku” przybliży ciekawą historię pojawienia się kawy na stołach gdańskich i europejskich mieszczan, zaznajomi ze zmianą obyczajów, jaką przyniósł ze sobą ten niesamowity napój i ukaże archeologiczne bogactwo akcesoriów, służących do jego spożywania.Źródło: Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu

Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu

Wodna 3
86-300 Grudziądz
tel.: 56 465 90 63