O demonach pogaDuchy.
Dziedzictwo  /  Literatura

O demonach pogaDuchy.

  • Wydarzenie archiwalne: 22.03.2024
Miejsce:
Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy – Gmach główny Gdańska 4Bydgoszcz, ul. Gdańska 4

O demonach pogaDuchy. Kondycja demonów ziemi chełmińskiej w XXI wieku oraz promocja książki Demony ziemi chełmińskiej. Wydarzenie z cyklu Regionalia.

Spotkanie z Natalią Zacharek, badaczką i autorką książki Demony ziemi chełmińskiej. Prelegentka zaprezentuje metodologię badań czynionych do książki (wywiady, kwerenda). Omowi również demony najbardziej typowe dla ziemi chełmińskiej, także we współczesności i spróbuje rozwikłać ich możliwą genezę.

Natalia Zacharek – absolwentka Stacjonarnych Studiów Doktoranckich Nauk o Kulturze Uniwersytetu Wrocławskiego. Do jej zainteresowań badawczych należą region ziemi chełmińskiej, z której pochodzi, oraz etnozoologia, a w szczególności symboliczne wizerunki zwierząt do początku XX wieku. Na co dzień pisze książki i podróżuje „tam, gdzie nic nie ma”, po zapomnianych wsiach o bogatej kulturze duchowej.

—————–

wstęp: 7 zł od osoby. Liczba miejsc ograniczona. Bilety można zakupić w kasie Muzeum oraz przez Internet.. Decyduje kolejność zakupu biletów!Źródło: Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy

ul. Gdańska 4
85-006 Bydgoszcz
tel.: 52 52 53 555